Wpis z mikrobloga

Potrzebna pomoc bo zaraz rzeczy zaczną latać przez okno ( ͠° °)
Jakiś czas temu kupiłem sobie pierwszą drukarkę (używana TEVO Michaelangelo) i mam straszny problem z przyklejaniem pierwszej warstwy do stołu ;x
Używałem taśmy, kleju, czystego stołu, ustawiałem stół dziesiątki razy a na YouTube obejrzałem dziesiątki filmów z poradnikami ale ciągle ten sam problem.
Przez pierwsze kilka linii filament nie chce się za bardzo kleić przez co powstaje coś takiego jak na zdjęciu.
Jakieś rady/pomysły co mogę zrobić?

#druk3d #drukarki3d
Yanekes - Potrzebna pomoc bo zaraz rzeczy zaczną latać przez okno ヽ( ͠°෴ °)ノ
Jakiś cz...

źródło: IMG_3424

Pobierz
  • 12
@Yanekes: Może to kwestia zdjęcia ale jak dla mnie wygląda na zbyt dużą odległość głowicy od blatu na pierwszej warstwie. Filament powinien być rozpłaszczony.

Przez lata próbowałem najróżniejszych rzeczy na odklejanie się wydruków - porządna kalibracja pierwszej warstwy oraz dobry jakościowo blat to podstawa sukcesu. Co do blatu zdecydowanie polecam blachę sprężynową pokrytą PEI, umytą mydłem (może być w płynie) i przetartą IPĄ (koniecznie ściereczki niestrzępiące się) , a przy mocno
Podziękował za wszystkie rady, w sobotę wywalę taśmę, dam dyszę niżej i spróbuje raz jeszcze.
Swoją drogą na najtańszym filamencie z allegro który kupiłem do testow (350g za 15zl) ten problem prawie nie występował. Pojawił się gdy kupiłem filament Print-Me EcoLine
@Yanekes: papier sobie zostawić możesz, ale spryskaj Hegronem z rossmana, i zobaczysz jak wtedy to się trzyma. Spora szansa, że będziesz odrywać wydruki razem z tym papierem ;)
A i tak przejście na blachy PEI magnetyczne, to podstawa sukcesu ;)
@hrumque muszę się zagłębić w temat drukarek głębiej bo nie ukrywam że zakup tej drukarki był dziełem przypadku (zawsze mnie zastanawiało czy taka drukarka mi się przyda i cena była strasznie atrakcyjna).
Myślałem że wydruk odkleja mi się ze względu na krzywy stół więc wyciąłem kawałek szkła i położyłem na stół ale dalej jest to samo.
Wiesz może gdzie mógłbym kupić taką blachę na stół o wymiarach 150x150? No i nie wiem
@Yanekes: super, cieszymy się. Na przyszłość, gdy ci się (w miejscach gdzie akurat wydruk ściągasz) warstwa hegronu zużyje, to można całość po prostu ciepłą wodą zmyć z jakimś mydłem, albo po prostu rozprowadzić równomiernie alhokolem z wodą - które rozpuszczą hegron, równo roprowadzą, a potem odparują zostawiajac sam hegron...