Wpis z mikrobloga

W Polsce jest wiele szlaków rowerowych, które wykorzystują dawne nasypy kolejowe. Do jednych z pierwszych należy Stary Szlak Kolejowy, czyli trasa między Kołobrzegiem, a Wałczem. Długimi fragmentami to bezpieczny i płaski szlak, idealny dla rodzin z dziećmi. Bywają etapy, m.in. Złocieniec - Połczyn-Zdrój, z doskonałym oznakowaniem. Nie jest to jednak propozycja spójna, w której wyraźnie można wyodrębnić co najmniej trzy części.

Z wizyty na tym szlaku zrobiliśmy relację wideo.
Dobrego seansu!

A jak u Was? Lubicie jeździć po ścieżkach wykorzystujących dawne nasypy kolejowe, czy uważacie to za zbyt nudne i wolicie np. mocne podjazdy?

#podroze #polska #rower #zachodniopomorskie #szlaki #kolej
Sieniek93 - W Polsce jest wiele szlaków rowerowych, które wykorzystują dawne nasypy k...
  • 15
Mam w swoim sąsiedztwie takie szlaki (okolice Barlinka) i o kazdej porze roku wyglądają obłędnie. Stare wiejskie zabudowania, wiadukty, stawy, pola rzepaku i kukurydzy, duzo dzikiej przyrody, a do tego rosnące przy trasie jabłonie, które urosły zapewne dzieki ogryzkom wyrzucanym przez okno pociągu przez podróżnych :)

Na części trasy można spotkać spacerowiczow i rolkarzy, ale wszyscy znajdą zasady zachowania na ścieżce i odnoszą się do siebie z wyrozumiałością :)
@Tinkerbell_Kapitan_Hak Choszczo - Barlinek (tu niestety przejazd przez miasto) - Myślibórz (ale trasa chyba jeszcze nie jest ukonczona i konczy się gdzieś za Mostkowem)
Chciałam Ci wkleić mapkę, ale google maps i komoot nie widzą odcinka od Barlinka i dalej. Jak bedziesz chciał się wybrać to napisz na priv to Ci nakreślę trasę.

Ogolnie okolica ma dużo więcej do zaoferowania (np. okrążenie jeziora barlineckiego) i dużo dużo innych, ale mówimy tutaj o
R20 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na części trasy można spotkać spacerowiczow i rolkarzy, ale wszyscy znajdą zasady zachowania na ścieżce i odnoszą się do siebie z wyrozumiałością :)


@gaga-jaga:

niestety kultury nie mają ludzie wyprowadzający tam psy

Ogolnie okolica ma dużo więcej do zaoferowania (np. okrążenie jeziora barlineckiego) i dużo dużo innych, ale mówimy tutaj o dawnych szlakach kolejowych.


To to się da objechać? Ja wylądowałem w
@Sieniek93 jechałem podobnym z Aberdeen na zachód. Sam dojechałem tylko do Banchory,a trasa już przy rzece Dee była nie zawsze asfaltowa( było to ponad 8 lat temu, ale dobrze to wspominam).