Wpis z mikrobloga

Niech ktoś mi wytłumaczy - jakim człowiekiem trzeba być, żeby dać >700k za ruderę w starym bloku, tylko po to żeby mieszkać w Warszawie? Jeszcze rozumiem pchać się do Warszawy i wybulić na jakieś ładne nowoczesne mieszkanie w nowym apartamentowcu. Ale jak patrze że miałbym wybulić 50% więcej za taką melinę, kiedy pod miastem mogę mieć nowiutki szeregowiec o dwukrotnie większym metrażu, to kompletnie nie rozumiem kto to kupuje. Jeszcze pewnie zazwyczaj bez zarezerwowanego miejsca parkingowego. Mi by było życia szkoda na takie coś. (Nic osobistego wobec akurat tej oferty, po prostu wziąłem dla przykładu, mnóstwo takich w Warszawie)

#nieruchomosci #mieszkanie #warszawa
Pobierz fenbekus - Niech ktoś mi wytłumaczy - jakim człowiekiem trzeba być, żeby dać >700k za...
źródło: IMG_9684
  • 74
@fenbekus: Rozumiem. Ja jakoś nie umiem przekonać się do samochodu poza nocami. wolę wsadzić rzyć do metra, podrzemać albo pomazać kciukiem po wykopie. I jestem. Kosztuje grosze (w porównaniu z utrzymaniem samochodu, o kupnie nie wspominając) i nie muszę martwić się o miejsce parkingowe, nie muszę uważać na wiecznie trąbiących idiotów, etc.

Metro mnie bardzo rozleniwiło. Tak bardzo, że słabo mi się mieszka na wsi, gdzie mam rzut beretem do KM.
@Yuri_Yslin: wola i bemowo to dzielnice w ktorych spedzielem praktycznie cale zycie, mam juz swoje prxyzwyczajenia typu bazarek na kole i pania od ktorej kupuje kiszonki :). No i dzieciaka szkol bym zmieniac nie chcial bo wozenie odpada bo nie po to z domu pracuje zeby rano w korkach stac :). takze takie niuanse powoduja ze ciezko mi sie juz stad ruszyc :).
@Kskskkdkdkk ludzie, napisałem przecież że to przykład tylko () wiadomo że można sobie to ładnie odremontować. Ale nadal mieszkasz w starym brzydkim bloku z prawdopodobnie niefajnymi sąsiadami, bez własnego miejsca parkingowego i jakichkolwiek nowoczesnych udogodnień
@Sabarolus: zgadzam sie,
najgorsze sa nowe wielkie osiedla i jeszcze nie daj boze z jakas "ekskluzywna nazwa". znajomy mieszkal do niedawna na osiedle premium na pelczynskiego(imo ta ulica to najwieksza patodeweloperka na bemowie i waskie gardlo ktorego juz sie nie da odkorkowac), mowil ze trzoda straszna, smieci wystawia za drzwi albo #!$%@? wielkich workow do koszow na drobne smieci wzdluz alejek. zdarzaja sie zarzygane windy i darcie mordy. takze z nowych
fajnie jest trafic mala inwestycje gdzie sa tylko duze mieszkania wtedy zwykle same rodziny z dziecmi i tez spokoj


@borjaki: To m.in powód dla którego moim zdaniem ktoś kto chce mieszkać powinien trzymać się z dala od inwestycji gdzie przeważają male mieszkanka w dobrych lokalizacjach. Sporo pójdzie pod inwestycje i będziemy mieć wokół wiecznie chaos.
@fenbekus: już tłumaczę. Ludzie chcą mieszkać w danym mieście bo ma to dla nich więcej zalet niż mieszkań gdzie indziej. Ja bym za darmo nie wzięła wielkiej posesji pod miastem, bo w Warszawie jest centrum moich spraw życiowych, mam tu mnóstwo przyjaciół z którymi lubie spontanicznie się spotkać w ciągu dnia i wieczorem, uwielbiam kino, teart i koncerty, uwielbiam fakt, że mam wszystko pod nosem ikazdy rodzaj żarcia na dowóz o
@Seaurchinseviche czyli wychodzi na to że to głównie kwestia stylu życia. Ja jako piwniczak (i partnerka też piwniczak) nie korzystałbym z tych dobrodziejstw, więc nie przyszło mi to z automatu do głowy. Sam bardziej cenie sobie przestrzeń, bo w domu spędzam bardzo dużo czasu, na wszelkie spotkania towarzyskie i tak umawiam się z wyprzedzeniem, a autem jeździć uwielbiam. Dzięki za przedstawienie twojego punktu widzenia :)
To też prawda, ale jeśli masz go w TOP5 w willowej dzielnicy, to pójdzie w jeden dzień, kwestia ceny.


@Yuri_Yslin: tylko ze dom w TOP5 willowej dzielnicy kosztuje pewnie tyle ze mozna kupic 2-3 solidne mieszkania i zapewnic dochod z wynajmuj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

różnie, no ale tak, lepiej mieć auto. Osobiście pewnie jestem nieobiektywny, bo nawet przy doskonałym zbiorkomie i tak zawsze wybieram auto, ale
tylko ze dom w TOP5 willowej dzielnicy kosztuje pewnie tyle ze mozna kupic 2-3 solidne mieszkania


@DryfWiatrowZachodnich: No właśnie - co ciekawe - w przypadku WWA i KRK nie. Te czasy minęły. Teraz dom w willowej dzielnicy to tak naprawdę zaczyna się od 1,5 miliona. W tej cenie kupisz maksymalnie... trzy kawalerki albo dwa mieszkania dwupokojowe, i to nie w centrum. Jeśli chcesz na tym zarabiać, to jasne - nie budujesz
@DryfWiatrowZachodnich nie no ja rozumiem ten problem u dzieci - sam byłem dzieckiem przedmieści i to dobrze znam xD natomiast teraz jako dorosły doskonale rozumiem czemu ludzie to wybierają. A sam dzieci nie planuje.

Stare baby w blokach to ogromna upierdliwość. A to zrzędzą że masz czelność przejść z psem po trawie, a to są wielce oburzone że nie mówisz im pierwszy dzień dobry, a to pukają ci nagle do drzwi bo
No właśnie - co ciekawe - w przypadku WWA i KRK nie. Te czasy minęły. Teraz dom w willowej dzielnicy to tak naprawdę zaczyna się od 1,5 miliona. W tej cenie kupisz maksymalnie... trzy kawalerki albo dwa mieszkania dwupokojowe, i to nie w centrum. Jeśli chcesz na tym zarabiać, to jasne - nie budujesz domu - ale nie o tym tutaj rozmawiamy ;)


Mieszkania podrożały tak bardzo, że z domem na przedmieściach
@bandera: @fenbekus

Popatrzylem jeszcze chwile i znalazlem dokladnie ktore to mieszkanie. Starej Basni 9, jak spojrzycie na mape to jest ono w polnocno-wschodnim koncu bloku. Pokoj z balkonem w kierunku polnocno-wschodnim, 3 pokoiki na poludniowy-zachod na ruchliwa Broniewskiego, lazienka na polnocny zachod.

Ogolnie orientacja taka sobie, salon na bardzo ciemna strone, pokoje na ta w ktora najwiecej grzeje + jest duzo glosniej - tylko pytanie czy odwrotnie i 3 pokoiki niemal
A jak realnie wygladaja koszta utrzymania domu?


@DryfWiatrowZachodnich: U mnie koło 3500zł za rok grzania (w tym wody) gazem na 150m^2.

Prąd, woda - podobnie jak w bloku.
Śmieci - 27 zł od osoby, podnieśli trochę ostatnio.

To tyle.

Tylko wez tez pod uwage ze malo kto pracuje i mieszka przy stacji metra, wiec oczywiscie metro to ogromne ulatwienie, ale w praktyce dodaj jeszcze "wyjdz, zlap autobus, przejedz 10 minut, do
U mnie koło 3500zł za rok grzania (w tym wody) gazem na 150m^2.


Prąd, woda - podobnie jak w bloku.

Śmieci - 27 zł od osoby, podnieśli trochę ostatnio.


To tyle.


@Yuri_Yslin: kurde to w sumie tanio. A naprawy wszelkiego rodzaju?

No dlatego tak się skupiam na metrze gdy gadamy o mieszkaniach w Warszawie ;) mega wygoda


@Yuri_Yslin: i mega cena. Plus trzeba pamietac ze metro to nie teleport -