Wpis z mikrobloga

Niech ktoś mi wytłumaczy - jakim człowiekiem trzeba być, żeby dać >700k za ruderę w starym bloku, tylko po to żeby mieszkać w Warszawie? Jeszcze rozumiem pchać się do Warszawy i wybulić na jakieś ładne nowoczesne mieszkanie w nowym apartamentowcu. Ale jak patrze że miałbym wybulić 50% więcej za taką melinę, kiedy pod miastem mogę mieć nowiutki szeregowiec o dwukrotnie większym metrażu, to kompletnie nie rozumiem kto to kupuje. Jeszcze pewnie zazwyczaj bez zarezerwowanego miejsca parkingowego. Mi by było życia szkoda na takie coś. (Nic osobistego wobec akurat tej oferty, po prostu wziąłem dla przykładu, mnóstwo takich w Warszawie)

#nieruchomosci #mieszkanie #warszawa
fenbekus - Niech ktoś mi wytłumaczy - jakim człowiekiem trzeba być, żeby dać >700k za...

źródło: IMG_9684

Pobierz
  • 76
@fenbekus: no mieszkanie do calkowitego remontu to i cena nizsza. tu masz przyklad mieszlania za banke w podobnym
standardzie tylko metrow wiecej https://www.otodom.pl/pl/oferta/bemowo-4-pokojowe-z-duza-loggia-ID4o7oM
Pewnie w koncu ktos to kupi.
Segmenty moze i tansze ale to jest kara mieszkac na zadupiu domkow copy paste. O np takie cos naprawde dziwie sie ze ktos kto ma dzieci to kupuje https://twojpogroszew.pl/#domy a potem cale zycie w samochodzie.
I jeszcze te haselka "15min do metra".
@fenbekus:

to chyba Wrzeciono. Tam mają te malutkie okienka. W życiu bym nie dała tyle. Tam jest jak w jakimś innym świecie jak się wchodzi.


@WielkiNos:

Znalazlem ogloszenie https://www.otodom.pl/pl/oferta/4-pokoje-bielany-tylko-760tys-ID4o0L5
"Budynek jest kameralny ,4 piętrowy mieści się przy ul.Starej Baśni." - to nie Huta, to przy skrzyzowaniu Reymonta i Broniewskiego.

A co do oferty - cena faktycznie troche wysoka, z drugiej strony bardzo sensowny uklad jak ktos potrzebuje 4 pokoi, stan
kupno pod obecne miejsce pracy też jest dla mnie dziwne. Dzisiaj pracujesz na Pradze, ale równie dobrze za rok czy dwa możesz pracować na drugim końcu Warszawy. No chyba że ludzie to pracują w jednym miejscu całe życie.


@fenbekus: racja, ale z drugiej strony - im blizej centrum sie kupuje mieszkanie, tym mniejsza szansa ze w innej pracy w przyszlosci dojazd nie bedzie kompletnie #!$%@?.
Czemu całe życie w samochodzie?


@fenbekus: Jak masz dzieci to przecież nie będą chodziły poboczem. Będziesz je wszędzie woził.

A mało kto idzie w dom bez dzieci.

Kupno w szczerym polu to IMO naiwność albo głupota rodzica.

Ja dzieci nie planuję, a domy lubię z wygody. Ale też bym w szczerym polu w życiu nie kupił i nie wybudował.
A mało kto idzie w dom bez dzieci.


Kupno w szczerym polu to IMO naiwność albo głupota rodzica.


@Yuri_Yslin: pamietam jak pare lat temu byl watek na wykopie, ktos chcial budowac dom w kontekscie wychowania [czy tez posiadania] dzieci i pytal tych ktorzy sie wychowali w domu pod miastem jak wrazenia.
Wypowiedzialo sie wiele osob i ku zdumieniu OPa wypowiedzi byly niemal wylacznie bardzo negatywne - ludzie pisali wprost ze mieli
Warszawa nie jest miastem jedynie ludzi sukcesu, niektórzy wolą mieszkać w ruderze w Warszawie, zamiast mieszkać w ruderze w powiatowym i płacze nic tu nie zmienią.


@perfumowyswir: mi się to miasto kojarzy z wszystkimi tymi celebrytami, influencerami i ludzmi którzy zarabiają kupe siane. Wydaje mi się, że człowiek, który zarabia średnią krajową może się tam czuć przytłoczony. Bardzo się myle?
@DryfWiatrowZachodnich: To też prawda, ale jeśli masz go w TOP5 w willowej dzielnicy, to pójdzie w jeden dzień, kwestia ceny.

Wydaje mi się, że człowiek, który zarabia średnią krajową może się tam czuć przytłoczony. Bardzo się myle?


@mlodygustaw: Ja się tu czułem dobrze jako dzieciak, nastolatek, student, biedny dorosły. Teraz jestem dorosłym średniej zamożności i też się w nim dobrze czuję. Na każdym etapie mi się podobało.
no i wtedy pojawiq sie problem bo one tansze od mieszkan nie sa :).


@borjaki: tak, to oczywiste. Chociaż są okazje, o ile jesteś gotów na gorszą lokalizację, niż Wola - i zgodzisz się na małą działkę.

Np.

https://www.otodom.pl/pl/oferta/trakt-lubelski-ID4okQl

do tego jakiś prosty dom 120m^2 i masz chatę w cenie kawalerki na rzeczonej woli.

OFC obrzeża Wawra dupy nie urywają, ale nie jest to też wieś. Jak masz samochód, to nie
@Yuri_Yslin różnie, no ale tak, lepiej mieć auto. Osobiście pewnie jestem nieobiektywny, bo nawet przy doskonałym zbiorkomie i tak zawsze wybieram auto, ale po prostu nie widzę tego jako jakąś poważną wadę.