Wpis z mikrobloga

Ok, szybki manulal jak zostać antynatalistą.

Wyobraźcie sobie, że macie dziecko w wieku około 8 lat. Dziecko nie chce iść do szkoły gdyż wie że czeka go tem dużo stresu.

Co robicie? Zaciągacie dzieciaka do szkoły siła? Czy będziecie argumentować tak jak Pani z filmiku, że takie jest życie i tyle..

Jeśli nie chcecie skazywac waszego dziecka na 20 lat stresu w szkole i 40 w kołchozie to po prostu go nie róbcie... Chyba że macie wywalone na to że wasze dziecko cierpi..

#antynatalizm #dzieci
galek - Ok, szybki manulal jak zostać antynatalistą.

Wyobraźcie sobie, że macie dzie...
  • 167
  • Odpowiedz
@galek: opcja 3: dziecko jest w prywatnej szkole gdzie ma zupełnie inny program, dużo angielskiego, komputerów, programowania lego, szachy, basen ... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@galek: a jak inaczej sobie wyobrażasz edukację dzieci? Tak wygląda życie, może być edukacja domowa ale to osobny temat, ma mnóstwo plusów ale też minusy.
Są państwa w których obywatele by oddali wszystko byle tylko ich dzieci miały dostęp do edukacji.
  • Odpowiedz
Są państwa w których obywatele by oddali wszystko byle tylko ich dzieci miały dostęp do edukacji.

@Yenn_z-Wyspy7Slonc: polecam sapiens a brief history of humankind Harariego. Tam tlumaczy, na przykladzie hodowli miesnej, jak ewolucyjny sukces reprodukcyjny wcale nie oznacza szczesliwego zycia. Do przemyslenia w ramach rewolucji agralnej bo nie bede spojlerowal calej ksiazki.
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@Yenn_z-Wyspy7Slonc w idealnym świecie edukacja powinna wyglądać tak że dziecko uczy się tego czego chce, kiedy chce..

Wiem jednak że w praktyce to niemożliwe, więc nie chce mieć dzieci aby je do czegokolwiek przymuszać od dziecka bo to nieludzkie.

Jescze na dodatek obowiązek szkolny oraz praca zabiera ludziom większą część życia
  • Odpowiedz
@galek:
dobry agent,
szybko u niego poszła konstatacja:
Ja nie chcę żeby nie było mnie XD
Mądry chłopak, mi to zajęło przynajmniej 15 lat życia zanim doszedłem do podobnych wniosków
  • Odpowiedz
via Android
  • 7
@Yenn_z-Wyspy7Slonc mogłoby tak być. Ale wybieranie mniejszego zła dla nich, czyli przymusową edukacja też nie jest dobrym wyjściem.

Lepiej nie powoływać ich na ten świat w którym trzeba wybierać mniejsze zło
  • Odpowiedz
@galek: piepszone płatki śniegu, to jest normalny proces adaptacji. Stres to mają w palestynie, a tu dzieciak ubrany lepiej niż ja ma perspektywę życia w najbogatszym regionie świata, faktycznie koszmar xd
  • Odpowiedz
via Android
  • 28
@ubranyGRUBAS co to za prostackie argumenty...

Dziecko się stresuje a ty mówisz że to nieistotne bo w palestynie dzieciom nogi urywa..

To że gdzieś indziej jest jescze gorzej to tylko argument za tym że antynatalizm to słuszna idea
  • Odpowiedz
@galek: już tak nie demonizuj szkół czy edukacji w ogóle. Edukacja to normalny etap w życiu człowieka, szkołę też różnie wspominamy, często są to bardzo miłe wspomnienia, poznajemy tam wielu ciekawych ludzi. Co do programów edukacyjnych, to zależy od naszych rządzących. Obejrzyj sobie np. podejście do edukacji w USA, to co młodzież sama może sobie wybrać.
https://youtu.be/GV9VyzI_S5E?si=U5yLWBCAn7aES_S4
  • Odpowiedz
via Android
  • 8
@Yenn_z-Wyspy7Slonc argumenty natalisty xD

Szkoła powoduje bardzo często stres u dzieci...

Natalista: oj nie przesadzaj, oj nie demonizuj, to normalne, to tylko około 20 lat a później do roboty...

Co to za argumenty.. ??
  • Odpowiedz
@galek: co do wybierania tego czego dzieci nie lubią, małe dzieci nie lubią czasami zakładać czapki, czyli co przy minusowej temperaturze nie powinniśmy im zakładać, nie lubią się kąpać, nie powinniśmy ich myć? Nie lubią ukłucia igłą, nie powinniśmy szczepić, pobierać krwi? Nie lubią lekarstw itd. Nie popadajmy w obłęd.
  • Odpowiedz
@galek: oj chyba skrzywdzili cię w szkole, nie wnikam.

Zachowujesz się jakbyś nie wiedział jak wygląda życie człowieka, szkoła, praca. Bez edukacji też można coś robić, zarabiać tylko zastanów się dlaczego rodzice zawsze nam wpajali że edukacja to potęga i szansa na lepszą przyszłość.
  • Odpowiedz
via Android
  • 9
@Yenn_z-Wyspy7Slonc a poprostu może ich nie róbmy aby nie musialy chodzić po zimnie i aby ich nie kłuc strzykawkami... ??

Czy takie rozwiązanie jest w twojej percepcji dostrzegalne. Czy dostrzegasz to że życie jest ciężkie. Ale dzieci robić trzeba bo rodzice tak chcą...
  • Odpowiedz