Wpis z mikrobloga

Witajcie.
Odkąd pamiętam, mam problemy z zbyt długim staniem/poruszaniem się na nogach.
Otóż po godzinie stania/chodzenia odczuwam olbrzymi ból stóp. Po 2-3 godzinach zaczynają mi doskwierać bóle kolan, a po 4-5 siada mi kręgosłup. Oczywiście ból począwszy od stóp (które najwcześniej i w czasie najbardziej bolą) po kręgosłup jest nie do wytrzymania i tym samym nie mogę podjąć żadnej pracy wymagającej stania/chodzenia.

Byłem z tym u 2 lekarzy, ortopedy i zawsze były rady typu lepsze obuwie, redukcja wagi, korekcja postawy kręgosłupa itp.
Nie muszę mówić, że powyższe sposoby nie pomogły, tudzież dały wątpliwe rezultaty. Sam próbowałem masaży i zabiegów leczniczych na nogi. Nawet chiropraktyk nie pomógł.
Nogi pomimo stażu w ćwiczeniu dłuższego stania na nogach w żadnym wypadku nie chcą się przyzwyczaić. Po prostu bolą i koniec.
Czy ktoś miał podobny problem? Inb4 znajdź prace siedzącą. No okej, tylko nie zawsze jest możliwość znalezienia takiej pracy, szczególnie gdy nie ma się odpowiednich kwalifikacji.

#zalesie #pytanie #pytaniedoeksperta #medycyna #zdrowie
  • 10
@ZielonaOdnowa: aktualnie 85 kg przy 184.5 cm wzrostu
oczywiście gdy lekarz zalecił redukcję wagi to miałem 80 kg, a ten zlecił mimo wszystko schudnięcie jeszcze 5 kg
nie pomogło
poza tym trening nóg, rozciąganie, nordic walking - wszystko spaliło na panewce pomimo miesięcy rygoru
ostateczna diagnoza to "no nie wiem czemu panu stanie i chodzenie przez dłuższy czas sprawia ból, niech pan się spróbuje przyzwyczaić"
no super porada panie doktorze
@AntyspoIeczny: bez podstawowej diagnostyki i badania fizykalnego nikt ci niczego sensownego nie zaproponuje bo mozna strzelac od jakichś łagodnych guzów kanału kręgowego przez wady rozwojowe po zmiany degeneracyjne + zwykłe przyczyny mechaniczne takie jak krzywy kręgosłup czy cokolwiek innego.
@AntyspoIeczny: więcej leżeć, poza tym marchewki i na słońce (krótko, często , bez kremów)

Przed przyjęciem, czy podaniem jakiegokolwiek lekarstwa (w tym suplementu, zioła, innej oddziałującej substancji), nie wystarczy przeczytać kilka razy ulotkę i przeszukać Internet. Musisz jeszcze zrozumieć i przewidzieć możliwe potencjalne skutki uboczne, które mogą być daleko gorsze od potencjalnych efektów "leczenia". Zazwyczaj w diagnostyce istnieje inne naturalne lub praktykowane od dawna rozwiązanie (manualne lub psychiczne, czytaj wiedzę: psychologia,