Wpis z mikrobloga

@xPekka: Kiedyś wystawiłem kota małego na olx i napisała do mnie pewna Pani długa wiadomość na temat karmienia wężów małymi kotkami, bo złapała takiego jednego na naszych rejonach. Smutno mi się zrobiło, że takie osoby żyją w naszym społeczeństwie.
  • Odpowiedz
@Fears666: Kiedyś płotkułatuła pochyliła się nad osobą która karmiła węża kotami i uznali że to nie łamie prawa bo wąż normalnie żywi się małymi ssakami. https://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/22818/Decyzja_w_sprawie_karmienia_weza_malymi_kotkami_wlascicielka_pytona_nie_zostanie_ukarana_TOnZ_sklada_zazalenie_.html

Gdy poprzednia opiekunka kotów dowiedziała się, że zostały one zjedzone - zawiadomiła prokuraturę w Nowym Targu o znęcaniu się nad zwierzętami. Sprawę umorzono. Wąż był zarejestrowany, właścicielka miała zezwolenie na jego posiadanie. Biegły sądowy, lekarz weterynarii wskazany przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami - stwierdził,
  • Odpowiedz
@WielkiPowrut88: to nie natura, gdyż wąż żyje w terrarium i nie musi polować by przetrwać, karmi go właściciel. Jeżeli robi to z użyciem innego żywego zwierzęcia zamiast mrożonego czy specjalistycznej karmy "aby sobie popatrzeć jak wonsz poluje" to znaczy że jest #!$%@?ęty i ma inklinacje sadystyczne.
  • Odpowiedz
@arcxa: Jest różnica pomiędzy podawaniem mrożonego pokarmu przygotowanego specjalnie pod to, a podawaniem w pełni świadomego żywego kota/chomika, ale co ja tam wiem¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
Żywy zwierzak może uszkodzić węża kiedy będzie próbować się bronić


@Domowy_Solnik: a w naturze gdzie weze znajduja mrozone chomiczki, zeby ich brzuszek nie bolal?
  • Odpowiedz
@arcxa: Większość normalnych właścicieli chce dla swojego zwierzaka jak najlepiej i nie chce problemów i potencjalnie wizyt u weterynarza.

Nie chodzi o to co "w naturze", to nie ma znaczenia, bo "w naturze" zwierzęta nie żyją w terrarium/klatce/na kanapie w salonie.

Domowe koty nie jedzą myszy czy ptasząt (tak jak "w naturze") tylko kocią karmę.
  • Odpowiedz