Wpis z mikrobloga

#technologia #kamery #aparat #film #oswietlenie #streaming #kamera4k #bezlusterkowiec #fotografia #vlogging

Cześć wszystkim!

Szukam paneli oświetleniowych: Potrzebuję paneli oświetleniowych do oświetlenia sceny wokół mojego biurka. Głównie chodzi o doświetlenie podczas nagrywania czy streamowania. Macie jakieś rekomendacje dla amatora? Szukam czegoś z możliwością regulacji mocy.
[Kamera 4K z Możliwością Zmiany Obiektywów]

Kamera 4K: Poszukuję kamery, która umożliwi nagrywanie w jakości 4K i będzie miała opcję zmiany obiektywów. Skłaniam się ku bezlusterkowcom ze względu na mniejszą wagę i większą mobilność. Czy ktoś z Was ma doświadczenia z starszymi modelami Lumix lub Sony? A może polecacie inne marki?
[Zaproszenie do Dyskusji]

Zachęcam wszystkich do podzielenia się swoimi doświadczeniami i sugestiami!
  • 5
@Apex113: Nie napisałeś chyba najważniejszego - jaki budżet chcesz na to przeznaczyć.

Do streamingu już GH5 będzie fajne (o ile ustawisz ostrość ręcznie)
@Apex113: Używany Lumix GH5 + obiektyw M.Zuiko Pro powinien w tym budżecie się zmieścić. Ja swoje sprzedałem GH5 sprzedałem rok temu po 3k jakoś.

Jeśli nowy to ja bym szedł w pełną klatkę Sony A7III tylko tu trzeba by zwiększych budżet - teraz można kupić nową za 4500-5000 realnie (ale zapłacić trzeba więcej bo 1500 wraca w cashbacku) i do tego jeszcze trzeba obiektyw. Używki powinny kosztować poniżej 3k przy tych
@Apex113: Nie używałem sprzętu canona więc trudno mi się wypowiedzieć, wiem, że ma wielu wiernych wyznawców.

Ja przeszedłem drogę od Nikona, przez Panasonica do Sony. Z tym, że tym pierwszym prawie nie nagrywałem.