Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy da się nauczyć pracoholizmu? Nikt mi bardziej nie imponuje niż ludzie pracy (ale nie mylić z kultem bezsensownego zapie*dolu). Znam kilku takich osobiście: potrafią znaleźć sens w tym co robią (nawet jak to bezsensowne korpo), efektywnie spędzają te 8h, biorą udział w jakiś dodatkowych projektach a jeszcze po pracy ogarniają sobie jakieś szkolenia online, języki i jeszcze na siłkę pójdą. Jakby tego było mało to jeszcze potrafią odpoczywać. Po kilku latach widzę u nich efekty w postaci lepszego stanowiska, lepszego życia i jeszcze przekłada się to na poprawe w innych sferach.
Ja jestem leniem patentowanym. Robić na minimum bo wszystko mnie męczy. Zaczać jak najpóźniej i skończyć jak najwcześniej. Czekam cały tydzień na weekend po to... żeby nic nie robić. I nie jestem z tym ok, mam wyrzuty sumienia że nic nie robię i to jeszcze bardziej dobija. Nie wiem ile to razy chciałem coś zacząć, już wyznaczyłem sobie cele, kupiłem książki tematyczne, zakupiłem kursy i nic. Mam w głowie wiele planów, wiele wizji swojego życia, chęć zmiany bo NIE JEST OK ale mimo to wszystko kończy się na słomianym zapale i marnowaniem czasu, ogłupianiem się, alkoholizowaniem bo to przyjemniejsze.

#rozwojosobisty #przemyslenia #psychologia #prokrastynacja #przegryw #produktywnosc #zmeczenie #sennosc #dzialanie #wychodzimyprzegrywu #nauka #motywacja #praca



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy da się nauczyć pracoholizmu? Nikt mi bard...

źródło: kiedy-jestes-na-siebie-zly-ze-nic_2020-06-09_22-37-18

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: kup sobie tą książkę (jest też audiobook ja właśnie słucham) i jak wdrożysz to co on mówi to na bank sukces osiągniesz - chociaż jest to oczywiście ekstremalnie trudne

on pokazuje, że to co kształtuje sukces to NAWYK i no nie ma w tym przypadku - bo jak się zastanowić to wyobrażasz sobie kogoś kto ma 6-pak na brzuchu, albo z niczego stał się szefem 20 osobowej firmy przez PRZYPADEK?
Dietetyq - @mirko_anonim: kup sobie tą książkę (jest też audiobook ja właśnie słucham...

źródło: nawyki-warte-miliony-jak-nauczyc-sie-zachowan-przynoszacych-bogactwo-b-iext141297264

Pobierz
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: No i co z tego, że się udzielam - udzielam się wszędzie mam 10 lat tutaj konto xd

To już nie można szkalować #p0lka a potem gładko przejść do lektury biznesowej, na koniec posłuchać trochę Toola, zagrać w Baldurs Gate 3 i na finiszu obejrzeć "Killers of the Flower Moon" - sprawdzając między czasie poziom dominacji altcoinów i czy już wyciągać grube dziesiątki tysięcy dolarów z BTC i ETH na
Dietetyq - @mirko_anonim: No i co z tego, że się udzielam - udzielam się wszędzie mam...

źródło: portrait-of-pleased-young-businessman-wearing-formal-black-suit-sitting-on-armchair-with-laptop-computer-in-hotel-hall-WBCXKA

Pobierz
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Chciałbyś się poobijać, ale się nie obijasz, bo sobie cały czas wypominasz, że się obijasz. Taki paradoks. Na początek wyznacz sobie jakiś czas i datę końcową, np. 20 stycznia 2024. Do tego czasu się obijasz i sobie tego nie wypominasz. Nie planujesz na ten czas nic. Obijasz się ile możesz. Nie wypominasz sobie tego, bo przecież do 20 stycznia 2024 masz za cel obijanie się, więc skrupulatnie realizujesz swój cel,
  • Odpowiedz