Wpis z mikrobloga

#anime #kuchniajaponska #animedyskusja

Pierożki gyoza
Może i nie wyglądają jak z anime, ale za to smakują bajecznie.
Ktoś jeszcze zainteresował się kuchnią japońską i ogólnie azjatycką dzięki anime i mandze?

Mi się przytrafiło zainteresować daną potrawą, dzięki konkretnym tytułom.
Okonomiyaki - Koe no Katachi
Kare raisu - Horimiya
Omuraisu - żaden konkretny tytuł, prawie w każdym rom-comie się pojawia
Karaage - Itai Onee-San Wa Sukidesu Ka

Nie zawsze wychodzą dobrze, nie zawsze mi smakują, ale za to zawsze jest to jakieś urozmaicenie w kuchni.
Chrystus - #anime #kuchniajaponska #animedyskusja

Pierożki gyoza
Może i nie wyglądaj...

źródło: 1

Pobierz
  • 12
  • 3
@frutson: Kare raisu dopiero po 10-ciu próbach i spróbowaniu różnych przepisów zacząłem robić dobrze, czyli smacznie. Zawsze coś było nie tak, a to za słone, a to za gorzkie/odrzucające.
Okazało się, że wyrzucenie z przepisu miodu i ziemniaków, a dodanie batatów bardzo smak poprawiło.
Ramen też próbowałem, ale zjadliwe mi tylko wychodziło. Muszę popracować nad olejem i smakiem samego bulionu. Ale za dużo z tym roboty, by się zbyt często bawić
  • 1
@JustKebab: Dzięki za polecenie Tantanmen Ramen. Niestety biednie mi to wyszło, bo wczoraj już mi się nie chciało latać po sklepach. Zrobiłem z pastą miso, ale następnym razem zrobię może z tahini. Z tahini, bo wątpię bym gdzieś normalnie zdobył pastę sezamową.

@gorobei Przypomniałem sobie, że to dzięki Daily Life of Highschool boys dowiedziałem się o czymś takim jak Katsudon, a co za tym idzie Gyūdon i parę innych odmian.
Chrystus - @JustKebab: Dzięki za polecenie Tantanmen Ramen. Niestety biednie mi to wy...

źródło: 20231231_141113

Pobierz