Wpis z mikrobloga

Pomocy! Mojemu młodemu bratu komputer wariuje (albo prąd dlatego #elektryka ), jakiś czas temu podczas grania wyłączał się monitor, a komputer zaczął wyć (wentylatory na maxa), Teraz komputer robi tak praktycznie co chwilę. Młodzian wtedy wyłącza listwę i za chwilę włącza ja i komputer, zdarza się, że wyskakuje error z napisem odnośnie "graphic device czy cos", ale bardziej mnie przeraża to, że jak tak włącza i wyłącza ta listwę to zdarza się że idą iskry (podobno już spalił 2 listwy) albo jak "poprawia" kabel od zasilacza to również potrafi strzelać mimo iż komputer jest niby wyłączony (w sumie słuchawki ciągle są podświetlone więc musz skądś brać prąd to może one robią przepięcie?). No ale o co chodzi z tym wyłączaniem podobno głównie sie tak działo podczas rozgrywki fortnite, a później podczas wchodzenia do lobby, wirusy?słaby zasilacz? Przepełniony dysk? Proszę o pomoc, bo sam już za stary jestem, a myślę że to jakaś blachostka typu coś źle wpięte albo gniazdko źle podłączone
#informatyka #fortnite #gaming #programista15k #komputery
  • 4
@pu100stan:

rozłącza mi monitor


Od prądu czy traci sygnał z komputera? To bardzo ważne.

jaakiś czas temu podczas grania wyłączał się monitor, a komputer zaczął wyć (wentylatory na maxa), Teraz komputer robi tak praktycznie co chwilę. Młodzian wtedy wyłącza listwę i za chwilę włącza ja i komputer


Prawdopodobnie coś powoduje, że zabezpieczenie OVP lub OCP włącza się w zasilaczu <- pierwsze co trzeba sprawdzić.
Test power supply w programie OCCT.