Wpis z mikrobloga

@AlexR: Muzyka z czasów gdy życie było prostsze, honor był nie raz ważniejszy niż życie a za głupie strzępienie gęby można było od razu dostać w trąbę.
*zaznaczam że jest to moja prywatna opinia

Nie daj się ponosić tym hasłom w dzisiejszych czasach bo tylko zwodzą na manowce.

To powiedziawszy dodam od siebie.
D.....s - @AlexR: Muzyka z czasów gdy życie było prostsze, honor był nie raz ważniejs...
@Dziki_Rys: chodzi ci o pff?
No taka reakcja na tych co mówili jak to nie będą bronić narodu a dali się pozabijać bez walki, 25 tysięcy jak mniemam, w Katyniu i innych takich, belkotali o honorze a ginęli nie walcząc.
@ZielonaOdnowa: szkoda w ogole komentowac, byly akcje gestapo /ss wymierzone w polska inteligencje, tak samo jak w katyniu ze strony kacapow. skoro mowisz o 2ws, nie bylo zadnych szans, a mimo to walczyli, na ile mogli. i za to im chwala. spojrz przykladowo na francje, i wtedy potege militarna, porownujac do pl armii. czy bylbys z nich dumny? ja nie, zero honoru o ktory wtracam.
@Dziki_Rys: yhh, pomijając manipulacje przy nie użyciu mojego nicku w odpowiedzi, odpowiem tylko że Cyncynat zawsze na propsie, pracujący w pokój i zdolny do walki w potrzebie, wołający o honorze i innych takich żyjąc z pracujących w czasie pokoju a w czasie wojny przenoszący obowiązek walki na tych pracujących a niezdolni do niej nawet we własnej obronie, no cóż, jak wyżej pisałem, pfff...
Szanse były


@ZielonaOdnowa: chyba na szympansa, albo poddanie jak francja. o czym ty gadasz? 15 lat przed wojna, to tam byl burdel konkretny, ale i tak ja jestem osobiscie pelen podziwu, ze mimo wszystko stawili czola i cytujac klasyka "tanio skory nie sprzedali".
@AlexR:

"tanio skory nie sprzedali".


Serio? "Cope" jak to zwykła dzisiaj młodzież mówić moim zdaniem. Walczyli? Walczyli, ale wcale nie najdzielniej Ci którzy najgłośniej mówili o honorze, i wcale nie Ci którzy najgłośniej się za tym opowiadali przed wojna.
Nie ubliżając nikomu to wina za klęske i straszliwe ofiary poniesione przez nasz kraj należy obarczyć sanację, i sanacja przesiąknięte wojsko.
Mój pradziadek w momencie wybuchu II wojny światowej miał 47 lat,
@ZielonaOdnowa: Manipulacja ? Tylko piszę na mikro z gościem którego nie znam, co mi po jakichś manipulacjach ? Kropnąłem się i tyle. Wydaje mi się że trochę za bardzo komplikujesz prostą sprawę. Z Polakami to jest tak że "Widzą ziarnko piasku w oku bliźniego a ch#ja w swoim już nie". Nie rzucaj tak łatwo ocen na tych ludzi bo po prostu Ciebie tam nie było.
@ZielonaOdnowa: no fakt, bez rzadow Pilsudzkiego byloby inaczej, na pewno :D nawet historcy niemieccy pisali, ze tam nawet polski rzad nie mial czego negocjowac, byli skazani na zezarcie. takie dyrdymaly jak twoje, moze pisac tylko idiota. sorry. tak samo jak polska inteligencja miala chwycic za bron i isc na front, na mieso amratnie. zastanow sie chwile. oficerow tam byl dostatek, wojakow rowniez. braklo wyposazenia, nowoczesnosci. bez lacznosci i bez wodza, to
@AlexR: ehh, dużo tu nadinterpretacji w celu wmówienia mi czegoś czego nie powiedziałem. Wszystko w prosty sposób da się przekazać jako czarne albo biale, niestety jeśli nie nauczysz się widzieć niuansów to nie zobaczysz przyczyn. Trudna do pokonania nasza narodowa przywara ale moim zdaniem warto próbować z nią walczyć. Jeśli wystarczy ci zadowalanie się powtarzaniem utartych sloganów to cóż, nie mam o czym z tobą dyskutować. Celowo zwracając się do ciebie