Wpis z mikrobloga

W styczniu zamierzam spłacić w całości kredyt hipoteczny w #pkobp.
Kredyt zaciągnięty w styczniu 2020, czyli minęły już 36 miesiące, przed upływem których musiałbym płacić dodatkową prowizję od spłaty.
Czy mam na coś konkretnego uważać w tym przypadku, czy po prostu przeklikać w IKO proces spłacenia kredytu przed terminem?
Wybieram datę, zapewniam środki na koncie w tym dniu i tyle?
Czy zgoda banku na wykreślenie hipoteki przychodzi z automatu, czy muszę składać dodatkowy wniosek?
To samo tyczy się zwrotu prowizji z tytułu wcześniejszej spłaty - czy #pko z automatu zwraca odpowiednia kwotę?

Spytałbym w oddziale, ale od kilku tygodni nie sposób dodzwonić się do mojego opiekuna od kredytu hipotecznego.
Może ktoś był ostatnio był w podobnej sytuacji i podpowie mi w tych kwestiach.

#kredythipoteczny #ekspertpko #bank
  • 7
  • 0
@xxKrys jeżeli kredyt był zawierany w 2020r., to za całkowitą spłatę nie pobierzemy prowizji. Po zamknięciu kredytu w ciągu 14 dni przygotowywane są dokumenty, które są podstawą do wystąpienia o wykreślenie hipoteki z księgi wieczystej. Dokumenty powinieneś odebrać osobiście w oddziale. Po ich otrzymaniu samodzielnie występujesz do sądu o wykreślenie hipoteki z księgi wieczystej.
Proporcjonalny zwrot prowizji wykonamy automatycznie następnego dnia roboczego po spłacie.
via Android
  • 0
@EkspertPKO datę spłaty całkowitej ustawiłem we wniosku na 09.01.2024.
Czy w tym przypadku splata zostanie rozliczona w nocy z 09 na 10? Czy powinna już zejść z konta?