Wpis z mikrobloga

#sejm #tvpis czego pisowi nie wybacze? tego, że jakby moi dziadkowie lat 80 umarliby w najbliższym czasie (oby nie!) to ostatnie lata wspomnień z nimi byłoby związane z tym, że co wizytę próbują mnie ciągnąć za język za kim jestem i czemu wszystko inne niż pis to największe zło. kiedyś wpadałem do nich bez powodu w odwiedziny, teraz złapałem się nad tym, że średnio chce mi się do nich jeździć. wydoili starszych ludzi z godności na stare lata.

(dziadkowie bardzo kościelni, nie było pola manewru na jakiekolwiek rozmowy) #polityka
  • 136
@5rapol5: Dziadkowie? Raczej wszyscy 50+. Ciotki, wujkowie, kuzyni. To już nawet nie chodziło o tematy polityczne, ale o sam podświadomy fakt że to ich pokolenie 'wywalczyło' nam 'kapitalizm, więc teraz każdy ma być milionerem - a oni sami, zatrzymali się mentalnie, a nawet technologicznie właśnie gdzieś na początku lat 90.

A że nie jesteś milionerem, to TY jesteś #!$%@?, to TWOJA WINA bo przecież w telewizji mówio że mamy kraj mlekiem
@adeekk1989 Tak, tak za Po miałem tak dobrze, miałem tak zieloną wyspę, że aż dwa lata szukałem pracy i to ciągłe szczucie na ludzi biednych, dzięki niekontrolowanym wspaniałym umową śmieciowym mogłem zarobić 2 zł na godzinę. Co to były za czasy.
@5rapol5 Tak, tak za Po miałem tak dobrze, miałem tak zieloną wyspę, że aż dwa lata szukałem pracy i to ciągłe szczucie na ludzi biednych, dzięki niekontrolowanym wspaniałym umową śmieciowym mogłem zarobić 2 zł na godzinę. Co to były za czasy.
@5rapol5: według badań na ten temat - jedyne o jakich słyszałem, nikt w Polsce nie nawidzi nikogo tak bardzo jak zwolennicy PO zwolenników PiSu (a przy tym nikt nie czuje się tak bardzo znienawidzony przez nikogo jak zwolennicy PO przez zwolenników PiSu).

Może ci się wydaje że z dziadkami się tak bardzo nie da porozumieć, a to z tobą się nie da? ¯\(ツ)/¯

http://cbu.psychologia.pl/wp-content/uploads/sites/410/2021/02/Polaryzacja-polityczna-2.pdf

(badanie sprzed wojny, "uchodźcy" nie oznacza Ukraińców)
KEjAf - @5rapol5: według badań na ten temat - jedyne o jakich słyszałem, nikt w Polsc...

źródło: image_2023-12-21_161249246

Pobierz
  • 1
@KEjAf: przecież pisałem, że ciągną mnie za język. nie ja rozpoczynam rozmowy. jeszcze broniłem pisu tekstami - mieli ciężko, bo covid, wojna na ukrainie - każda władza by się wywaliła, aby łagodzić te rozmowy.

a jeśli już mnie wywołałeś - nie jestem ani za tymi ani za drugimi. gardzę popisem.
@5rapol5 @adeekk1989 @d4wid Bawi mnie to jak próbujecie komuś wmówić to, że kieruję się ideologia, a sami robicie to samo. To, że dziadkowie mają swoje poglądy to chyba dobrze. Ich poglądy nie muszą się pokrywać z waszymi. Próbujecie z dziadków zrobić gorszych, bo głosują na PiS. Tak właśnie wygląda wasza pseudo tolerancja i wolność słowa. Być może dziadkowie mają swoje powody żeby tak głosować? Może swoje w życiu przeżyli i widzieli. Jednak
@5rapol5: jasne jasne, a tymczasem sam zaprogramowany pod pełen dekiel gównościekiem z TVN, GW czy innych fajnopolackich szczujni. "Ale to PiS podzielił NARÓD!!!!!" Przejrzyj się lepiej dobrze sam w lustrze, o ile w ogóle jesteś w stanie to jeszcze zrobić
@5rapol5: o widzisz a ja znam ludzi co mają odwrotnie, dziadki stare komuchy nienawidzą pisu i nie mogą się dogadać z młodymi co by chcieli konfy albo innych z #razem, a ci się nienawidzą z sld, zreszta są też młodzi co jeszcze bardziej nienawidzą tuska od kaczyskiego wtedy to dopiero jest kwik hehe
według badań na ten temat - jedyne o jakich słyszałem, nikt w Polsce nie nawidzi nikogo tak bardzo jak zwolennicy PO zwolenników PiSu (a przy tym nikt nie czuje się tak bardzo znienawidzony przez nikogo jak zwolennicy PO przez zwolenników PiSu).


Może ci się wydaje że z dziadkami się tak bardzo nie da porozumieć, a to z tobą się nie da? ¯\(ツ)/¯


@KEjAf: To nie tak kolego. Te opracowanie pochodzi z
Może ci się wydaje że z dziadkami się tak bardzo nie da porozumieć, a to z tobą się nie da? ¯\(ツ)/¯


@KEjAf: Tylko, że młodzi ludzie w ogóle nie podejmują rozmowy, nie chcą, unikają [bo wiedzą czym się to skończy], a starzy ludzie naciskają, często wyzywając w eter czy wyborców czy ogólnie ludzi którzy nie wyznają PiSu.
Sam znam kilka takich przypadków.

Natomiast to co zakładasz w nienawiści do wyborców PO
Mam podobnie. Odwiedzając babcię jeszcze butów nie zdążę ściągnąć i już słyszę jak ona tego Tuska nienawidzi. Nie pamiętam żeby miała tak silne poglądy polityczne ale ostatnie lata nie da się jej słuchać.