Wpis z mikrobloga

#praca #pracbaza #wyjsciezprzegrywu #rynekpracy #bezdomnosc #ciekawostki #eksperymentspoleczny #eksperyment #youtube #youtuberzy
#januszebiznesu

Od jakiegoś czasu śledzę losy osób bezdomnych przedstawione na dwóch kanałach na youtubie tj. Dobry Kongo i Papa Smerfik. Obserwując losy tych osób doszedłem do wniosku, że dla nich ta bezdomność to sposób na życie. Wiem, że brzmi to trochę brutalnie bo "nie jestem w ich butach" także nie mam prawa się wypowiadać ale są to ludzie żyjący poza systemem. Co puszek nazbierają, co wyżebrają, co znajdą na śmietnikach i co im dobrzy ludzie przyniosą i dadzą to mają.
Jestem tam wiele historii, najczęstszą przyczyną owej bezdomności są nadużywanie alkoholu i stracenie płynności finansowej, przez co dochodzi do wyrzucenia z domu przez partneta/partnerkę.
Każda historia jest inna.
Pomyślałem sobie co ja bym zrobił w ich sytuacji, żeby wyjść z tej przykrej sytuacji. Pierwszą rzeczą jest znalezienie stabilnej pracy która przyniesie stały dochód pozwalający na wynajęcie pokoju/mieszkania/kawalerki. Z losów osób tam przedstawionych dowiedziałem się, że to nie jest takie proste, gdyż ceny najmu teraz wiecie jakie są, wypłata jest dopiero po przepracowanym miesiącu, każda chęć wynajęcia wiąże się z kaucją, niektórzy wymagają zaświadczenia od pracodawcy o stałości zatrudnienia i tak dalej i tak dalej. Oczywiście są oferty Praca + zamieszkanie ale to inna sprawa.
W celach czysto teoretycznych założyłem konto na portalu Lento i dodałem ogłoszenie o tym, że poszukują prostej pracy, nie wymagającej zbytniego myślenia, dodałem że mam prawo jazdy i jestem chętny do pracy oraz to że mam nie wygórowane wymagania finansowe ( 100 zł dniówki )
Przez dwa tygodnie bo tyle wisiały dwa ogłoszenia ( dwa są za darmo ) napisały do mnie dwie osoby.
Pan nr.1, szukał chętnego do noszenia mebli, dawał umowę.
Pani nr.2, oferta MLM

Także jak ktoś piszę, że praca leży na ziemi i trzeba się po nią schylić to jest w błędzie. Skończył się rynek pracownika, zaczną się teksty "mam 100 areczków na pana miejsce".
Rudyzzadupia - #praca #pracbaza #wyjsciezprzegrywu #rynekpracy #bezdomnosc #ciekawost...

źródło: praca

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
Także jak ktoś piszę, że praca leży na ziemi i trzeba się po nią schylić to jest w błędzie


@Rudyzzadupia: nie jest w żadnym błędzie tylko to pracownik musi jej szukać bo na niskich szczeblach pojęcie jak rynek pracownika nie istnieje i potencjalny pracodawca nie trudzi się szukać osób sam, bo to one do niego przychodzą.
  • Odpowiedz
  • 0
@nairoht to mnie osobiście smuci najbardziej bo sam teraz myślem nad tematem bezdomności w moim kontekście. To co teraz robię ( budżetówka) nie ma odzwierciedlenia na rynku pracy tzn nic co teraz robię nie jest przydatne na rynku pracy. także w wieku 30 lat musiałbym zaczynać od zera, bez doświadczenia bez żadnych konkretnych umiejętności i to jest przykre że dla rynku pracy jestem tak naprawdę nie potrzebny.
  • Odpowiedz
@Rudyzzadupia: Jeśli ktoś tak szuka pracy, że nawet 1 CV nie wysłał tylko dodał 2 darmowe ogłoszenia na lento i czeka aż mu praca z nieba spadnie to czego on oczekuje? Jeśli ktoś ma nie wielkie wymagania w postaci najniższej krajowej lub trochę większych pieniędzy to pracy akurat jest dużo. Tyle, że tą odrobinę wysiłku trzeba włożyć czyli np. wysyłać CV, a nie czekać na cud.
Lento z resztą nie jest
  • Odpowiedz
Jeśli ktoś ma nie wielkie wymagania w postaci najniższej krajowej lub trochę większych pieniędzy to pracy akurat jest dużo.

@Kamil___: To się kończy, spowolnienie gospodarcze wymusza zwolnienia w dużych zakładach pracy a te które nie chcą zwalniać muszą ograniczać ilość godzin pracy. Polski przemysł jeszcze stara się trzymać mając nadzieję że koniunktura się odwróci, ale nie mamy za dużo dobrych sygnałów z zachodu.
  • Odpowiedz