Wpis z mikrobloga

@zjadlbym_kebaba kronika filmowa z lat 50 też podawała fakty, informacje o rozbudowie przemysłowej kraju nie były zmyślone. Ale pomijały negatywne informacje i szerszy kontekst odnoszący się np. do kosztów, zadłużenia, czy umów handlowych ze związkiem sowieckim, były typowym materiałem propagandowym, w tonie hurra-optymistycznym. Jest absolutnie żenujące, że muszę takie rzeczy tłumaczyć. Nie jest wam wstyd, kodziarze, po tych wszystkich bataliach o rzetelne media, że dostaliście taki chłam i jeszcze próbujecie tego bronić?
@zjadlbym_kebaba kronika filmowa z lat 50 też podawała fakty, informacje o rozbudowie przemysłowej kraju nie były zmyślone. Ale pomijały negatywne informacje i szerszy kontekst odnoszący się np. do kosztów, zadłużenia, czy umów handlowych ze związkiem sowieckim, były typowym materiałem propagandowym, w tonie hurra-optymistycznym. Jest absolutnie żenujące, że muszę takie rzeczy tłumaczyć. Nie jest wam wstyd, kodziarze, po tych wszystkich bataliach o rzetelne media, że dostaliście taki chłam i jeszcze próbujecie tego bronić?
@fenbekus: tak ale nie mogą być podstawa systemu. A ten materiał mówił ze ta farma mogłaby zasilić kilka takich miast bez prostowania ze to czysta statystyka bo jakby nie wiało to już potrzebne jest inne źródło. A potem pokazywali rekord w pokryciu zapotrzebowania na ee z wiatraków co jest pozytywną ciekawostką ale trzeba by jeszcze dopowiedzieć jakie czynniki sie na to złożyły po stronie i popytowej i podazowej bo tak to
@tehniick: właśnie #!$%@? problem w tym, że narracja była określoną, wiatraki super nie ma was,, a idioci tego bronią, bo to antypis. Jakby po teraz stwierdziło, że każdy chłop ma brać w dupę, to każdy by klaskał uszami, na złość PiSu. Tu jest #!$%@? problem, polaryzacja idącą w skrajności, nie jesteś z nami, to przeciwko nam, nie masz głosu takiego jak jedyny dobry to #!$%@?, ale ludzie ślepo w to Brna,
Co w materiale o wiatrakach nie było faktem?


@zjadlbym_kebaba: widziałeś w ogóle ten materiał?

Zobaczmy https://twitter.com/JurekWu/status/1740633809186390187

[0:00] wiatraki powinny ogrzewać domy a nie kopciuchy
opinia
[0:05] wiatraki są koniecznością
opinia - no i zdecydowanie błędna, oczywiście wiatraki nie są koniecznością
[0:10] gmina Potęgowo, 100km na zachód od Gdańska
no fakt, ale nieistotny
[0:15] gdy wiatr wieje to ludzie się cieszą
()
[0:25] kręcą się
no, rzeczywiście, fakt
@ciasny: kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą - to jest właśnie (przynajmniej z mojej perspektywy i w mojej opinii) największa siła PR Platformy - że tego rodzaju rzeczy są powtarzane setki i tysiące razy.


Nawet jeśli za każdym razem ktoś zwróci uwagę że to bzdury, to nie ważne, bo na odbiorcę działa to że słyszał takie stwierdzenia na każdym kroku. Do tego z reguły każdy kto faktycznie zwróci uwagę i