Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie ryzena 5 5600 i w sumie nie wiem czy jest warto go podkręcać. On sam pod obciążeniem podbija taktowanie do 4.4ghz, przy czym trzyma temperaturę 55 stopni. Słyszałem też, że warto spróbować zrobić undervolting, niższe zużycie prądu i niższe temperatury przy zachowaniu takiej samej wydajności brzmią spoko.
Ktoś z was posiada, robił porównanie różnych opcji u siebie?
#komputery #amd #pcmasterrace
  • 6
@LuterKebab Posiada( ͡° ͜ʖ ͡°). I kolejny dziś temat oc zen3. Nie testowałem aż tak. Miałem 4.4@1.15v. Obecnie ustawiony przez pbo i negatywny offset - boostuje do 4.65. Jak nic nie robi to 300 MHz i 0.1v. Na forum pclaba znalazłem ustawienia do wklepania w biosie i ot, cała filozofia. Wszystko fajnie chodzi.
@LuterKebab: jak ci nie bottleneckuje w grach to nie ma sensu, a bottleneckować to ci może w 200FPS jakieś Apexy czy Overwatche, ja póki co się nie bawię w podkręcanie mojego 5600x, na dzień dobry boostuje na wszystkich rdzeniach, ewentualnie undervolting mógłbym próbować ale to potencjalnie bardziej upierdliwe a chłodzenie i tak wyrabia

jak się upierasz to z poziomu windowsa możesz użyć Ryzen Mastera albo Universal x86 Tuning Utility

... aczkolwiek