Wpis z mikrobloga

Nie jest to post z cyklu Nowy Rok, nowy ja i pewnie wszystkie serie w tym roku zacznę, ALE...
Od czego byście zaczęli?


#ksiazki #czytajzwykopem

Jak żyć?

  • Pieśń lodu i ognia (podejście nr 1) 60.0% (21)
  • Koło czasu (podejście nr 1) 8.6% (3)
  • Malazan (podejście nr 3) 17.1% (6)
  • Cosmere (kontunuacja) 14.3% (5)

Oddanych głosów: 35

  • 6
@Najmilszy_Maf1oso: ja bym wziął Malazana. Na KC bym poczekał, aż Zysk wyda całość w twardej (chyba że masz stare wydanie lub ebooki), na PLiO sam czekam aż gruby dokończy, a Zysk wyda tomy od 4 włącznie w wersji ilustrowanej, bo komu by się chciało ponownie czytać kilka tysięcy stron z okazji nowych tomów, Cosmere to zależy co już masz za sobą, za rok 5 tom ABŚ, to wtedy można ruszyć.
@Cerber108: Większość z tych książek i tak będę czytał w wersji elektronicznej, chociaż wszystkie mam w papierze (z wyjątkiem Sandersona, bo te wszystkie rysunki jednak robią robotę, a w ebookach ich nie czuję). Z Koła Czasu chciałbym dojść do tomu 6, więc to nie jest problem. Na dokończenie PLiO nie liczę, a wstrzymują mnie właśnie te jubileuszowe wydania. ABŚ chciałbym w tym roku dokończyć (skończyłem 2 tomy), żeby załapać się na
@Najmilszy_Maf1oso: sam chciałbym Cosmere przeczytać, ale z drugiej strony siedzieć teraz dobre 5 miesiecy z samym tylko Sandersonem, by na 5 tom zdążyć to trochę słabo. Szkoda, że nie zabrałem się za czytanie na poważnie tak gdzieś ze 2 lata wcześniej. Z jeszcze innej strony Malaza i Cosmere właśnie chcę sobie zostawić na sam koniec tych wszystkich serii, wpierw m.in. Pierwsze prawo i Koło czasu.