Wpis z mikrobloga

Na 30ste urodziny postanowiłam, że nadszedł czas zmierzyć się z najpiękniejszym szlakiem długodystansowym w Polsce. Spakowałam plecak i rzuciłam sobie w prezencie wyzwanie. Przejść Szlak Orlich Gniazd pieszo w 6 dni.
Szlaki długodystansowe pokonuję bez namiotu, śpię w agroturystykach na trasie. I mam nadzieję, że moje doświadczenie pomoże Ci zaplanować Twoje przejście.

Sprawdź ten poradnik i zapisz się na darmowy webinar aby dobrze przeżyć przygodę życia!

#podrozujzwykopem #szlaki #szlakorlichgniazd #gory #turystyka #turystykagorska #pieszo #wedrowki #wedrowka #przygoda #wyzwanie
weekendowka - Na 30ste urodziny postanowiłam, że nadszedł czas zmierzyć się z najpięk...

źródło: szlak-orlich-gniazd-gora-zborow

Pobierz
  • 94
  • Odpowiedz
Pięknie i pozdrawiam () Mieszkam mniej więcej na półmetku tego szlaku w małej miejscowości pomiędzy zamkiem ogrodzieniec a zamkiem pilcza(my mówimy zwyczajnie zamek w smoleniu). Super okolica, w której spędziłem całe życie. Widziałem rozwój turystyki i coraz większe ilości turystów z roku na rok przemierzających nasz zakątek. Z jednej strony fajna sprawa a z drugiej... coraz więcej'miastowych' osiedlających się tutaj i powoli robiących ze wsi
  • Odpowiedz
Gdyby to facet napisał to byłoby pianie z radości albo przechwalanie się a że napisała kobieta to trzeba ją ośmieszyć, wykpić itd. Oczywiście nie wszyscy Panowie tak robią, ale tutaj widzę większość. Smutne:(
  • Odpowiedz
@bardzo_gupi_login: Ja jechałem w 2021 wersję rowerową Szlaku Orlich Gniazd. Różni się ona od standardowej pieszej wersji, jednakże na rowerze innym niż MTB odradzam tam jechać. Jest kilka miejsc z nachyleniem rzędu 15% po piaskowo-szutrowej ścieżce. No chyba, że komuś to niestraszne i chce pchać te odcinki, to może jechać na gravelu. Na szczęście nie musiałem ani razu schodzić z roweru, ale było blisko.
Szlak robiłem wraz z dojazdem do Krakowa
kuss115 - @bardzogupilogin: Ja jechałem w 2021 wersję rowerową Szlaku Orlich Gniazd. ...

źródło: orle

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@weekendowka Wtf, czemu spisz w agro, a nie w schroniskach, przecież w ten sposób dokladasz sobie wysokości do pokonania, co w wielodniowych marszach jest kluczowe.
  • Odpowiedz
@bardzo_gupi_login przejechałem ten szlak w zeszłym roku w 3 dni na rowerze i ścieżka jest niemal na całym dystansie dobra lub bardzo dobra. Miejscami tylko zdarzy się piach w lesie lub inne niedogodności.
  • Odpowiedz
@weekendowka: ej, szczerze to nie jest żadne wyzwanie to jest jakeś 165 km. I chcesz przejść je w 6 dni. To jest bardzo łagodny teren. Zrobiłbym to w 4 dni bez spiny, 3 dni ze spiną. Ale jesteś kobietą pewnie dostaniesz dofinansowanie i nominację do kobiety roku Wysokich Obcasów.
Tak to już w życiu jest. Chłop coś zrobi przypadkiem, na kacu przed śniadaniem - zwykła rzecz. Baba zrobi to samo ze
  • Odpowiedz
@bardzo_gupi_login można rowerem i można pieszo. Rowerowy jest poprowadzony tak, żeby omijać miejsca teoretycznie nie przejezdne, ale faktycznie jedynym utrudnieniem może być piaszczysta gleba w okolicy Rabsztyna i niedaleko Podzamcza. W tym roku przeszliśmy z żoną ten szlak i następnym razem wybrałbym rower.
  • Odpowiedz