Wpis z mikrobloga

Na 30ste urodziny postanowiłam, że nadszedł czas zmierzyć się z najpiękniejszym szlakiem długodystansowym w Polsce. Spakowałam plecak i rzuciłam sobie w prezencie wyzwanie. Przejść Szlak Orlich Gniazd pieszo w 6 dni.
Szlaki długodystansowe pokonuję bez namiotu, śpię w agroturystykach na trasie. I mam nadzieję, że moje doświadczenie pomoże Ci zaplanować Twoje przejście.

Sprawdź ten poradnik i zapisz się na darmowy webinar aby dobrze przeżyć przygodę życia!

#podrozujzwykopem #szlaki #szlakorlichgniazd #gory #turystyka #turystykagorska #pieszo #wedrowki #wedrowka #przygoda #wyzwanie
Pobierz weekendowka - Na 30ste urodziny postanowiłam, że nadszedł czas zmierzyć się z najpięk...
źródło: szlak-orlich-gniazd-gora-zborow
  • 93
@weekendowka: ej, szczerze to nie jest żadne wyzwanie to jest jakeś 165 km. I chcesz przejść je w 6 dni. To jest bardzo łagodny teren. Zrobiłbym to w 4 dni bez spiny, 3 dni ze spiną. Ale jesteś kobietą pewnie dostaniesz dofinansowanie i nominację do kobiety roku Wysokich Obcasów.

Tak to już w życiu jest. Chłop coś zrobi przypadkiem, na kacu przed śniadaniem - zwykła rzecz. Baba zrobi to samo ze
@weekendowka: Przejscie wyzyny krakowsko-czestochowskiej okreslasz mianem "latwego szlaku z niewielkimi przewyzszeniami"?


@majk90: w porównaniu do innych, górskich szlaków długodystansowych SOG ma niewielkie przewyższenia i jest technicznie łatwy :) Wyzwaniem jest dystans, a podejścia jak są, to krótkie i nie za strome.
@weekendowka Wtf, czemu spisz w agro, a nie w schroniskach, przecież w ten sposób dokladasz sobie wysokości do pokonania, co w wielodniowych marszach jest kluczowe.


@Iudex: na SOG nie ma schronisk o ile mi wiadomo? Na górskich szlakach często śpię w schroniskach dokładnie z tego powodu, o którym piszesz, kiedy tylko to możliwe i pasuje mi pod kątem podziału trasy.
@weekendowka: Czasy z zegarka podajesz uwzględniając zwiedzanie zamków/dworów/muzeów czy to czysty czas marszu?


@Fajetnik: włączam pauzę na zegarku tylko, jak wchodzę do pomieszczeń, bo wtedy traci GPS i wariuje. Więc czas jest ze zwiedzaniem np. błoni zamków.
Czy ten szlak można przejechać na rowerze? Czy są jakieś miejsca gdzie nie da się przejechać?


@bardzo_gupi_login: poszukaj hasła "Rowerowy Szlak Orlich Gniazd" - on jest poprowadzony nieco inaczej niż pieszy. Na pieszym były np. fragmenty z nieprzyjemnym piachem.
Ten szlak na pewno nie jest długodystansowy (nawet jak na polskie warunki).


@nippon: nie wiem jak definiujesz długi dystans, ale w mojej osobistej definicji to każdy szlak, który jest dla mnie fizycznym wyzwaniem i zajmuje mi dłużej niż 3 dni :) O ile się orientuję, krótszy Główny Szlak Świętokrzyski też można nazwać długodystansowym.
@weekendowka: lepiej sobie zafunduj odchudzanie, te salcesony zamiast nóg nie wyglądają dobrze.


@Gel_Mibson: "te salcesony" przeniosły mnie już setki kilometrów po szlakach i pozwoliły mi odwiedzić tysiące wspaniałych miejsc. I kocham je za to. A co osiągnęły Twoje zgrabne nóżki? :)