Wpis z mikrobloga

Czy to że prąd ładowania akumulatora spada poniżej 12v może być też spowodowane niesprawnym akumulatorem? Mam dziwny przypadek, ford mondeo MK3, co jakiś czas zapala się dioda ładowania i spada poniżej 12v. Zgasze auto, odpalę jeszcze raz i potem mogę jechać kilkanaście km i ładowanie jest ok 13.8(to normalne w tym modelu). Wczoraj wracając 60km taka sytuacja zdarzyła mi się dwa razy. Wspomnę że wymieniałem alternator już dwukrotnie, co prawda na uzykwe ale w b.dobrym stanie. Akumulator również był na gwarancji bo nagle padł, ale sprzedawca stwierdził że akumulator stracił gęstość i go naprawił. Co ciekawe na akumulatorze zastępczym jezdxilem ponad dwa tygodnie i tych problemów nie miałem.

#samochody #mechanikasamochodowa #elektromechanika
  • 12
@Daro_: Sprawdź jaką masz różnicę napięć między akumulatorem a silnikiem i nadwoziem a silnikiem. Czasem któryś przewód masowy może być uwalony (szczególnie ten na silnik jest zwykle gdzieś bardzo nisko przykręcany i woda leje się na niego) i dzieją się cuda.
@Daro_: Bierzesz miernik i przykładasz jedną sondę na silnik drugą na minus akumulatora. I jak będziesz miał max 0,2V to jest do zaakceptowania. Podobnie pomiędzy akumulatorem a masą możesz sprawdzić.

Można też między plusem akumulatora a minusem silnika zmierzyć a później między zaciskami akumulatora i odjąć oba te pomiary i wyjdzie to samo.

Można też sprawdzić przewód między plusem akumulatora a zaciskiem plusowym alternatora aby sprawdzić też spadek napięcia dla plusa.
via Android
  • 0
@biskup2k mierzyłem - wszystko wygląda ok. Co ciekawe mierząc miernikiem (nie jakiś tandetny) napięciem na akumulatorze pokazuje 14,4 natomiast w samochodzie podczas testu zegarów 13.6
@Daro_: Może być że na zegarach (albo w punkcie gdzie mierzona jest napięcie wyświetlane na zegarach) masz niższe napięcie przez spadki na kablach/połączeniach albo po prostu wskazanie jest przekłamane.