Wpis z mikrobloga

W starym mieszkaniu z lat 40 trzeba robić instalacji elektrycznej. Jestem na etapie zmiany przyłącza z jednofazowego na trójfazowe, nie wiem ile podać we wniosku moc przyłączeniowa, 12 kWh?
Elektryczny bojler, piekarnik, zmywarka do naczyń, indukcja (w tej chwili nie ma dopiero za kilka lat jest w planach), klimatyzator (w mieszkaniu 62 m2 jest piec na węgiel, ktoś proponował żeby zostawić piec, założyć klimatyzator podczas wymiany instalacji elektrycznej, nie znam na tym może ktoś orientuje czy jest sens mieć? Także jest taka możliwość żeby przyłączyć na gaz, sąsiad to ma), ewentualnie ogrzewanie podłogowe 2 x 8 m2

#elektryka #remont #mieszkanie #budownictwo
  • 14
@Bad_Wolf u mnie podobnie tyle, że 3 klimatyzatory 1x5kW 2x3,5kW i poszedłem w 16kW na 3 fazach. Dam znać za pół roku czy wydoiło czy trzeba zwiększyć ale żeby wywaliło to w peaku musiałoby by znacznie więcej pociągnąć. Niemniej na mieszkanie i tak starczy, to nie domek jednorodzinny.
1x5kW 2x3,5kW


@chodzacy_internet: no ok 3kW elektrycznej, odpal do tego indukcję na fula i piekarnik, i pralkę i zobaczysz czy starczy. Test przeprowadź w nocy.
Czy warto było oszczędzić kilkanaście dych, bo taka będzie różnica między 16kW a 20kW