Wpis z mikrobloga

Na głównej trwa dyskusja nad sensem pójścia do szkoły zawodowej i czy liceum jest lepszą opcją.

A ja pytam co z technikum? Są tu absolwenci tej szkoły? Jak wam się żyje?

#rozowepaski #niebieskiepaski #szkola #techbaza #ankieta

Ukończyłem technikum i

  • mam prace związaną z wykształceniem. 22.0% (18)
  • pracuje na gorszym stanowisku. 4.9% (4)
  • mam dobrą prace ale niezwiązaną z wykształceniem. 19.5% (16)
  • mam własny biznes. 3.7% (3)
  • poszedłem/łam na studia. 7.3% (6)
  • bezrobocie, wykop, neet i ogólnie przegryw. 17.1% (14)
  • nigdy nie byłem/łam w technikum. 25.6% (21)

Oddanych głosów: 82

  • 11
@K-S-: w porównaniu z liceum jeśli iść na studia to zmarnowany rok, w porównaniu z zawodówka jeśli nie iść na studia to zmarnowany rok/dwa i brak zawodowego doświadczenia.
Uznałbym że tylko w naprawdę niewielkim procencie przypadków taki wybór się może jakkolwiek opłacić w przyszłości.
Tak, sam kończyłem technikum ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ZielonaOdnowa: Pominąłeś tych którzy nie poszli na studia ale wybrali sobie specjalistyczne kierunki i teraz muszą konkurować na rozmowach o prace z studentami ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Tak, jestem informatykiem po technikum ( ͡º ͜ʖ͡º)
@K-S-: z drugiej strony jak znam jakichś drobnych przedsiębiorców w sensie hydraulików czy elektryków na jdg czy tam z 1-2 pracownikami to często są właśnie po technikach.
Wogole to w tym poście o którym wspominasz w gorących to posmieszkowalem trochę a że kijwdupizm stał się jakoś zaskakująco powszechny na wykopie to dostaje co chwilę powiadomienia stamtąd.
@ZielonaOdnowa: Z przedsiębiorcami jest bardzo różnie, oni często nigdzie nie pasują. Ale fakt jest coś takiego że do technikum trafiają Ci ambitni którzy słabo się uczą.

Co do kija w dupie, to wielu tu ma bardzo negatywne wspomnienia z szkoły, stąd też pewnie takie a nie inne zachowanie.
@K-S-: skończyłem technikum i poszedłem od razu w infe + studiuje zaoczne minimalnym wysiłkiem żeby nie płacić składek i mieć papier w razie co. Nie wiem czy dało się zrobić lepiej