Wpis z mikrobloga

Jakie to jest żałosne, że nie potrafi wyjść premier i powiedzieć - sytuacja w kraju jest ciężka, BK2% rozwalił ceny nieruchomości, nie wprowadzimy 0% mimo, że obiecywaliśmy bo będzie jeszcze gorzej, przeliczyliśmy się, przepraszamy. Za 4 lata wyborcy i tak nie będą o tym pamiętać. Ale nie, lepiej pompować dalej developerów i "dotować" co się da dla naszego dobra przecież xD ja #!$%@? co się w tym kraju podziało ostatnio to jest szok. Nie, żeby kiedkolwiek było całkiem normalnie.

#nieruchomosci #bezpiecznykredyt #polityka
  • 30
  • Odpowiedz
@MgrMarecki: ja nie chcę mieć dzieci, ale gdybym miał je mieć to posiadanie własnego mieszkania/ mieszkanie u rodziców tudzież teściów/ wynajem mieszkania od państwa, dawałoby poczucie bezpieczeństwa. Po prostu nie wyobraząm sobie posiadania dzieci w wynajmowanym od osoby prywatnej mieszkania, gdzie teoretycznie wynajmujący może rozwiązać umowę
  • Odpowiedz
@flash890: Ale wynajmujący rozwiązuje umowę i co, nagle jesteś na bruku? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na jednym mieszkaniu kończy się cały rynek? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przeprowadzka do drugiego i elo. Niektórzy nawet to traktują jak hobby i co roku zmieniają dzielnicę.
  • Odpowiedz
@MgrMarecki: wiesz, że mieszkania nie wynajmuje się w 5 min? ja jak szukałem kiedyś mieszkania z psem i kotem to większość ludzi odmawiała, a zwierzęta mniej niszczą mieszkanie niż małe dzieci. PS wpłacenie podwójnej kaucji z reguły rozwiązywało problem
  • Odpowiedz
@flash890: 5 min może i nie, ale masz okres wypowiedzenia umowy i nikt Cię z dnia na dzień nie wyrzuca. A co do zwierząt to sam bym nie pozwolił na zwierzaka ale na dziecko już tak - i taka prawda, że większość podejdzie podobnie. Dlaczego? Dziecko owszem, nabrudzi Ci, posmaruje ściany - ale to odmaluje wynajmujący albo potrącisz z kaucji. Natomiast jak pies/kot zostaje sam to Ci naszczy gdzieś gdzie nie
  • Odpowiedz
@MgrMarecki: nie ma to jak generalizacja bo dwoje debili nie potrafi zapewnić psu odpowiedniej dawki ruchu i wyjść na dwór. Równie dobrze ja mogę napisać, że nigdy nie wynajmę rodzinie z wieloma dziećmi, bo pomagałem koleżance ogarniać mieszkanie po wynajmie dla takiej rodziny. Ściany popisanie kredkami świecowymi, tego nie zamalujesz, meble w kuchni zagrzybiałe, panele wydrapane długopisami. Drzwi pozaklejane naklejkami, a o syfie w łazience nie wspomnę.
  • Odpowiedz
@flash890: Opisałem jeden przypadek taki który przychodzi mi pierwszy na myśl bo nie mam zamiaru się rozpisywać - ogólnie ludzie którzy mają psa w bloku to jacyś odmieńcy ( ͡° ͜ʖ ͡°) i nie ważne czy to mały kundelek czy owczarek niemiecki, czy go wyprowadzają 3x na dzień czy nie, myją czy piorą w pralce - wchodząc do takiego mieszkania czuć psem nawet tydzień po wyprowadzce. Masz
  • Odpowiedz
@pepepanpatryk: twierdzenie, że kredyt 2% jest głównym czynnikiem wzrostu cen nieruchomości to duże uproszczenie
Rząd ten i poprzedni ma w dupie rynek lub robi dobrze lobby deweloperskiemu, bankowemu. Zagraniczne fundusze skupują tysiące mieszkań, które stoją puste, sprawdź ile kupuje u nas np. szwedzki Heimstaden, od lat nie mamy REITów, nie ma żadnych ograniczeń dla fliperów, od lat mówi się, że mieszkania to najlepsza inwestycja, ludzie lokują tam oszczędności, a rząd nie
  • Odpowiedz
@pepepanpatryk: bo to jest szkodnik. Nie wprowadził NIC gospodarczego dla swojego elektoratu, natomiast robi wszystko żeby przekonać pisowski elektorat do siebie. DLa swoich wprowadza jedynie lewacki zamordyzm i tę odwróconą praworządność. Znaczy robi z prawem to samo co pis, ale robi to on, a nie oni, więc jest ok.
  • Odpowiedz