Wpis z mikrobloga

Czy ktos z was kupowal jogurt grecki typowo z uwagi na zawartosc bialka? Jest dosc czesto wspominany na zagranicznych stronach gdzie go chwala z uwagi na wysoka zawartosc bialka a patrzylem po roznych sklepach w Polsce i wszystkie u nas oscyluja w okolicy 4g/100g czyli bardzo malo. Wiem, ze sa jogurty wysoko bialkowe, ale czy istnieje jogurt grecki, ktory faktycznie ma sporo bialka?

#pytanie #mikrokoksy #jedzenie #dieta
  • 11
@Ytaremtubyl: Wiem, ze sa inne zrodla bialka, nie chce tego syfu jesc, bo to nie sztuka #!$%@? 200g bialka dziennie pomijajac calkowicie inne aspekty zdrowotne diety. Pytam typowo o jogurt, bo lubie jesc jogurt grecki i mozna do niego dodac zdrowe rzeczy jak np czekolade gorzka, orzechy, banana, borowki, maliny itp a nie zapychac jelito jakims gownem w prochu.

Zastanawia mnie jak to jest ze na Reddicie pisza, ze ich jogurty
Wiem, ze sa jogurty wysoko bialkowe, ale czy istnieje jogurt grecki, ktory faktycznie ma sporo bialka?


@UsZ_: Czy wy w ogole czytacie xD

Napisalem przeciez:

" Wiem, ze sa jogurty wysoko bialkowe, ale czy istnieje jogurt grecki, ktory faktycznie ma sporo bialka? "

Pytam o konkretny produkt czyli jogurt grecki. Jogurt wysoko proteinowy to nie jest jogurt grecki i smakuje calkiem inaczej oraz ma inna konsystencje, do tego jest drogi, bo
@jegertilbake: 10s w google i masz piątnica grecki 9g białka/100g
Nic innego chyba nie ma. W lidlu jest za to zwykły naturalny wysokobiałkowy (330g) 37g białka. Polecam. Jest gęsty, więc można jako zamiennik greckiego użyć
@jegertilbake: Sam się kiedyś nad tym zastanawiałem i w Polsce po prostu nie ma dużego wyboru jogurtów greckich z duża zawartością białka. W Ameryce przykładowo mają dużo większy wybór chociażby marki fage. Z kolei tam skyr jest mało popularny, drogi i ciężko go dostać. Można powiedzieć, że u nas skyry to taki odpowiednik ich jogurtów greckich. Jeśli chcesz dobić białko to jogurty greckie dostępne u nas to słaba opcja, chociaż zawsze