Wpis z mikrobloga

Czy na całym allegro nie ma ani jednego polskiego sprzedawcy, który oferowałby w normalnej cenie adapter mini pci-e na sata? Wszystko, co znajduję to tylko majfrendy z Chin z dostawą w przedziale dwa tygodnie do miesiąca i w cenach rzędu 9zł +58zł dostawa lub 35zł ze smartem ale od kont "mniej niż miesiąc", pełnych ofert z tytułami tłumaczonymi na kolanie.

#allegro #komputery
PEPELeSfont - Czy na całym allegro nie ma ani jednego polskiego sprzedawcy, który ofe...

źródło: 1000006268

Pobierz
  • 34
@supra107: czemu? taki lapek 17 cali z i7 4780hq +32gb ramu to całkiem fajna zabawka na start. w lapku masz ilość dysków:
2x sata - z płyty głównej
1x za dvd
2x sata z takiej przelotki mpcie
esata
2x usb 3.0

system w zfs na 2x 256 sata na płycie głównej + 6 hdd, po kosztach zdrutowane :D na początek do zabawy sieciami nie musisz kupować od razu qnapa :D
@supra107: czemu coś kupować jak ktoś z rodziny wyrzuca/w firmie utylizuje? na siłę wydawanie kasy. Nie postawie sobie serwera bo nie mam kasy, a pod nosem leży sprzęt za darmo :)
na allegro wyrwałem lapka za 20 zyla bo grafika padła i matryca zbita, i7 6gen 4/8 procek 16gb ramu - chodzi 24/h z kilkoma kontenerami, jak go szlag trafi to kupię za grosze kolejny
Jak taka autystyczna ośmiornica. xD


@supra107: mati1990 to jest taka autystyczna ośmiornica, największa na wykopie. Typ ma tak debilne / odklejone pomysły co do IT i życia codziennego, że każdego dnia chwalę boga że nie znam typa osobiście. Bo gdyby był na wyciągnięcie ręki to dawno bym #!$%@?ł.
@mati1990: jestem specem w tych regałach i użycie tego zamiast racku to xd:

- wentylacja od dołu to nie istnieje, chyba że #!$%@? płytę z paźgówna - ale TEN KONKRETNY MODEL co dałes na foci nie oferuje takiej opcji, paździoch jest tam między innymi po to, żeby się gówno nie złożyło jak domek z kart,
- te regały TRZEBA UMIĆ ZŁOŻYĆ (jeżeli nie chcemy go przykręcać do ściany, a uwierz mi,
@L3gion: do póki mieszkania nie spalę to czemu nie? i czemu tak srasz? w domu to nie produkcja, możesz drutować na jaki chcesz sposób, ja ci nie bronie wyrzucać kasy. łał wydałeś na qnapa 3k brawo, ja za to samo wydałem 100 estetą nie jestem ma działać nie wyglądać. Bo ktoś ma inny sposób na rozwiązanie problemu to nie ma prawa go mieć? uspokój majty :)
@mati1990: Z przykręcaniem do ściany to nic, o ile się je zrobi dobrze (już to widzę - zdziwie się jeżeli w ogóle to złożysz dobrze), z użyciem tego zamiast szafy rackowej wszystko jest źle. Poczynając od pomysłu, a dalej:

- wentylacja, bo toto będzie we wnęce na miotłę na regale magazynowym, a nie w szafie rackowej;
- kablologia to będzie ośmiornica autyzmu, chyba że wpadniesz na durny pomysł wycinania dziur w
@Filipterka25: bo to nie sprzęt rackowy a sieciowy, w domowych warunkach to 2 różne rzeczy ( ͡º ͜ʖ͡º)
na tą chwilę połowa sprzętu chodzi całkiem bez obudowy, bo do końca nie mogłem się zdecydować szafa rack czy regał to mi było szkoda wyrzucać kasy na obudowy które i tak musiałbym wymienić. Działa? działa, z czasem coś się ogarnie.
Co do wentylacji, sam niskonapięciowy sprzęt, sporo na
mati1990 - @Filipterka25: bo to nie sprzęt rackowy a sieciowy, w domowych warunkach t...

źródło: 19e9fc0e5fa42fa40b255f8ec4b712f6c8084ae4fd0eba017a1241a41074f156

Pobierz
bo to nie sprzęt rackowy a sieciowy, w domowych warunkach to 2 różne rzeczy ( ͡º ͜ʖ͡º)


@mati1990: Albo to jest sprzęt w standardzie, albo nie jest. Zdecyduj się.

na tą chwilę połowa sprzętu chodzi całkiem bez obudowy


@mati1990: Ty chcesz kłaść niezabezpieczone urządzenia elektroniczne na paździerz?

Gazety podłóż, szybciej się zajarają.