Wpis z mikrobloga

Do uzdrowienia sytuacji na rynku #nieruchomosci nie wystarczyłoby doprowadzenie do tego żeby pustostany wróciły do obrotu?

Zapraszam do dyskusji


@fejka: Nie. To jest w kółko wałkowany temat. To, że jest 2mln pustostanów, nie oznacza jednoczesnie ze sa one w miejscach gdzie jest ich niedobór. Na dodatek jest pełno pustostanów, których po prostu nikt nie chce i nie zamierza remontowac np. ze wzgledu na zly stan techniczny budynku.

Kolejna kwestia to: "to
Ale w samej Warszawie jest 200 tysięcy pustych mieszkań.


@hansschrodinger: skąd te dane, pewnie ze spisu powszechnego? Myślę że mogą być przekłamane, żeby nie płacić podatku od wynajmu. Tak samo jak ludzie nie przyznają się że mają telewizor, żeby nikt ich nie ścigał za abonament telewizyjny.
@ShowBiz miasto wojewódzkie, nowe osiedle blisko centrum, wszystkie mieszkania sprzedane a na moim piętrze na 10 mieszkań zajęte są max 4. Mieszkam tu już prawie trzy lata.
@fejka no chyba skoro ktoś nie wynajmuje i trzyma puste to nie kupił w celach inwestycyjnych. To ty chcesz ludzi zmuszać do wynajmu lub sprzedaży mieszkań poprzez nakładanie na nich nowych haraczy
żeby pustostany wróciły do obrotu?


@fejka: oczywiscie. I rozwiazanie jest rownie proste czyli mozliwosc #!$%@? nie placacego lokatora oraz sensowna mozliwosc windykacji za szkody. Takie #!$%@? jak przepisanie licznikow na lokatorow zeby to oni odpowiadali.

Na zachodzie takie rzeczy to standard, nie placisz to wypad. Media robisz na siebie, ale to sie zalatwia jednym formularzem online, w Polsce tez sie da ale trzeba dzien poswiecic i tak to gowno daje.
@afc85 dla mnie takie właśnie dzielenie mieszkania to naprawdę skrajny debilizm i to że prawo na to pozwala to #!$%@?ństwo...
Kuzbyn mamy ostatnio się chwalił że kupił 65 metrowe mieszkanie na kredyt i podzielił na trzy mieszkania na każe wynajmuje osobno i się cieszy, że zarabia. Ja to skrytykował em mówiąc że jest to nie etyczne to już plucie jadem było że dlaczego oceniam i czemu sam nie wezmę kredytu jak 45
mieszkania stoją puste bo właściciele boją się wynajmować. Sam jestem w takiej sytuacji, mam mieszkanie na Ursynowie, pracuje za granicą i jak jestem w Pl to mieszkam u rodziców i NIE MAM ZAMIARU NIKOMU WYNAJMOWAĆ. Jak sobie pomysle o tych pasożytach co sie wprowadzają i nie chcą potem płacić przy okazji niszcząc mieszkanie to przy tym chorym prawie lokatorskim wolę aby stało puste. To jest złodziejskie prawo pisane przez złodzieji dla złodzieji.
@fejka: Na wsiach jest wiele opuszczonych domów gdzie ktoś zmarł i nie ma kto tego przejąć.

Obecnie opuszony dom po 25 latach staje się własnością państwa. Ja tu widzę dwa rozwiązania.

1. Można zachęcać samotnych emerytów by pisali testamenty tak by te domy przechodził na czyjąś własność.

2. Można skrócić czas tych 25 lat do roku. I niech dom przechodzi na kogoś kto pracuje i nigdy nie dostał żadnego domu.

Oczywiście
@fejka: tzw. model Chiński - gdzie prawie nikt nie kupuje na wynajem, tylko po to by trzymać "betonowe złoto" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale na wykopie non stop czytam raz, że nikt w Polsce nie chce wynajmować bo się boi, a innym razem, że każdy programista15k jest rentierem i zarabia wynajmując 5 mieszkań. I zastanawiam się kto buja ( ͡° ͜ʖ ͡°)