Wpis z mikrobloga

Myślę, że spora część z was nie zdaje sobie sprawy, w jakiej dupie jest pokolenie 20 latkow pod katem stosunku zarobków do cen #nieruchomosci.

Pensja specjalisty w Polsce na stanowisku niekierowniczym często ma sufit 10k. I tak, wiem, na wykopie każdy 20k na łapę i IT, ale są też inne branże...Jeśli ktoś kilka lat temu zarabiał 6k, to dziś ile zarabia? Z 8k. A ile urósł ceny za JEDEN m2? Z 9 na 16k?xDDd

Wyobraź sobie, że zarabiacie we dwójkę z kobietą 15k (8 i 7 np). To dalej mocno ponad ŚREDNIA KRAJOWĄ. Kochacie się, chcecie mieć dziecko. Na mieszkanie 3 pokojowe nigdy was nie będzie stać. Chyba, że na totalnym zadupiu z dojazdami 2h w 2 strony. Nie odłożycie za dużo do wkładu, a kredyt po same kule i życie jak przeciętny szarak, mimo niezłych zarobków.

A jako kawaler to zarabiajac mniej niż 10k nawet nie myśl o kurniku 30-35m2, bo kosztuje pół miliona xD

I wiecie co mnie denerwuje? Że obecne pokolenie powiedzmy 32-36 latków śmieje się, że uu DA SIE, JA KUPIŁEM. SPOKO. Kupiłeś z 3 lata temu, dziś zarabiasz niewiele więcej, a ceny urosły znacząco i rosnąć będą. Pensje nie. Dochodzi inflacja.

#pracbaza #pieniadze #inflacja #takaprawda #zycie #rozwojosobisty #polakicebulaki #niebieskiepaski #rozowepaski #gospodarka
  • 105
@Kopyto96 #!$%@? frustraci w kolko o tych nieruchomosciach. Takie problemy tylko na wykopie - kazdy zarabia XX k i musi koniecznie powtarzam MUSI mieszkać w TOP5 polskich miast (wuj, ze wiekszosc robi zdalnie a na miasto nie wychodzi sie dzien w dzien) bo reszta #!$%@? Polski nie istnieje i oczyscie zakladajac te wasze scenariusze na nic nikogo nie stac i musialby zyc jak beduin do 2137. W tym sam czasie jakos ludzie