Wpis z mikrobloga

W 2022 roku płaciłem za mieszkanie 55m2 równo 293k zł.
Deweloper cały czas stawia nowe bloki w tym miejscu i sprawdziłem ile kosztuje identyczne mieszkanie jak moje, na tym samym piętrze, z tą samą ekspozycją, lecz właśnie w tym nowym bloku i będące obecnie w sprzedaży. Uwaga, jest to kwota 385k.

92 tysiące złotych różnicy w tak krótkim czasie. Wszystko jest budowane na jedno kopyto, materiały są te same, więc argument o lepszym wykonaniu itp. odpada.

Mało tego, byłem 2 dni temu w sklepie budowlanym i chciałem kupić silikon sanitarny. Właśnie w 2022 roku płaciłem za niego 38 zł, a obecnie kosztuje 54 zł. Odpuściłem sobie zakup, w sumie to już mi nie przeszkadzają te niedoróbki (°°

Jak zmieniła się moja pensja w tym czasie? Zarabiam więcej o zawrotne 500zł brutto.

Jedyne co w Polsce spada, to chęć do życia.

#mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #nieruchomosci #gorzkiezale
  • 29
@CalibraTeam: inflacja, wakacje kredytowe, wzrost minimalnej (3100 w 2022r. kontra 4242 w 2024r.), bk2%, bk0% na horyzoncie, 500-800 plusy, więcej wypłat emerytur niż miesięcy w roku - czego się spodziewałeś, że jak będzie więcej pieniędzy w obiegu to ceny zostaną bez zmian?
@MaciejPN: tak, to skąd płacz o wakajki kredytowe? Skąd płacz frankowiczów? Skąd ciągłe #!$%@?, że raty wzrosły? Kredyty biorą wszyscy jak leci, oprócz mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nikt mi nie wmówi, że kredyty są dla ludzi ogarniętych. Kredyciarz to najczęściej przegryw co nawet rodzine na kredyt założył. Wszystko w ratach. I jeszcze przez nich ceny rosną dla takich jak ja.