Wpis z mikrobloga

Czy jest jakiś tani tracker żeby sprawdzić gdzie jest mój bagaż, czy już w samolocie czy jeszcze gdzieś w terminalu i przez to nie doleci ze mną do celu?

Znajomy mi mówił że jak lecę z rowerem i mam przesiadkę to przy wejściu do drugiego samolotu pracownik może mi sprawdzić w komputerze i powiedzieć czy mój bagaż został już załadowany do samolotu.
Jeśli nie to mogę się domagać żeby został załadowany? Że jeśli mój bagaż nie zostanie załadowany to chcę zwrot za bilet i nie lecę tym samolotem.

Tym bardziej że jadę na rowerowa bikepackigową wyprawę i w kartonie z rowerem mam namiot i śpiwór.

Więc jak bagaż nie doleci tak jak rok temu mi nie doleciał na Kubę to przez nich zostałem zmuszony iść do hotelu na 5 dni, którego nie planowałem używać lub być bezdomnym.

#lotnictwo #lotnisko #samoloty #samolociara #linielotnicze #podroze #podrozujzwykopem #wychodzimyzprzegrywu #porady #kolarstwo #bikepacking #rower #namiot #turystyka #turbulencja #piloci #oszukujo #przemyslenia
  • 5
@adamsowaanon: do bagaży polecają airtagi od Appla, o ile masz iphona. Jeśli nie to sprawa jest trudniejsza- są tanie lokalizatory GPS, ale musiałbyś do nich ogarnąć kartę SIM która jest w stanie wysyłać smsy w interesującym Cię kraju.
lokalizatory typu AirTag są w wielu liniach zbanowane by default


@adasteBatory: burza w nocniku- kilka linii je zbanowało że niby mogą zagłuszać systemy nawigacyjne samolotu (co jest nierealne), ale po medialnej nagonce większość się z tego wycofała. W praktyce nikt nie kaze Ci wyciągać ich z bagażu.

zamówiłem na eBayu Airtag pod Androida,


@adamsowaanon: brzmi jak jakiś scam, ale może się nie znam xD Pierwsze słyszę o tym sprawdzaniu bagażu
Pierwsze słyszę o tym sprawdzaniu bagażu w komputerze ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Plp_: przy wejściu do rękawa na bramce mi sprawdziła w Madrycie babka i niby był załadowany, a mimo to nie doleciał,
Więc albo mnie zbyła albo paczki dla Kubańczyków (a wysłali ich chyba ze 100) były ważniejsze niż rower gringo