Wpis z mikrobloga

Fajny ten nowy serial "1670", polecam oglądać póki jeszcze wisi na #netflix ( ͡º ͜ʖ͡º)

,,Mnie też nikt nic nie dał za darmo! Wszystko musiałem sam odziedziczyć!"

„Rozmiar nie ma znaczenia. Tak mówią Ci z małymi wsiami"

,,Co zaczyna się na Ży i po cichu włada Polską?" - "Żydzi?" - "Żyto..."

,,- Jak się nazywa uprzedzenie do Żydów?

- Antysemityzm

- a do chłopów?

- patriotyzm" xD

#seriale #polska #ogladajzwykopem
SaintWykopek - Fajny ten nowy serial "1670", polecam oglądać póki jeszcze wisi na #ne...

źródło: temp_file849131337186049324

Pobierz
  • 152
  • Odpowiedz
@Professor_Of_Logic:

Nie wiem skąd podjarka tym serialem - jak ktoś słusznie zauważył jest to poziom polskich kabaretów, co te cytaty tylko potwierdzają.


Ja tam wielkim recenzentem humoru nigdy nie byłem, ale mam wrażenie, że żart:

,,Co zaczyna się na Ży i po cichu włada Polską?" - "Żydzi?" - "Żyto..."


w kabarecie miałby odwróconą formułę, przemilczaną puente, bądź skończyłby się na samym "Żydzi". W serialu natomiast zastosowano normalną formułę dowcipu, która bazuje
  • Odpowiedz
@WhiskeyIHaze: to chyba teza z gatunku "oglądam głupie bo ciężko pracuje głową, jezeli pracujesz głową i oglądasz głupie to widocznie nie pracujesz ciężko", tzw. kafka trap.
Czy jest ktoś kto pracuje cięzej od ciebie i ogląda kulturę wysoką?
  • Odpowiedz
@Professor_Of_Logic: Bo te bardziej oczywiste gagi, to tylko część humoru, z resztą częściowo celowo w żenującej konwencji. Subtelniejszy humor w tle się dzieje, no i całość się dość przyjemnie ogląda. Obejrzyj i sprawdź sobie sam, zamiast się opierac na tym, co "ktoś zauważył".
  • Odpowiedz
@Usmiech_Niebios: sam taką oglądam ale czasem trzeba się też wyczilować. I do tego take typu produkcje są idealne bo nie musisz się na tym skupiać.
Więc tak, są takie osoby ale oglądają też takie głupoty. A jak ktoś takie coś z góry wyśmiewa i twierdzi, że ktoś jest nikim bo mu się to podoba to niestety ale inteligentny nie jest.
  • Odpowiedz
@OxygenJunkie: nie śmieszy ich, bo serial wyśmiewa głupich polaczków, hipokrytów, nierobów i żydków, a to powoduje w ból dupy,. Mają się za potomków wielkiej szlachty, o której w literaturze polskiej pisano, że to głupki, pijaki i nieudacznicy. Prawda w oczy kole i nic się nie zmieniło, ludzie nadal są przekonani o swojej "zajebistosci"
  • Odpowiedz
@SaintWykopek: żarty mizerne w tym serialu, ale cała reszta na plus imo, gra aktorska na +, scenografia +, audio +, wykonanie i ujęcia też dobre, wydaje mi sie ze w innej formie moglobyc nawet lepiej ale autor jednak mial inna wizje
  • Odpowiedz
Nie wiem skąd podjarka tym serialem - jak ktoś słusznie zauważył jest to poziom polskich kabaretów, co te cytaty tylko potwierdzają.


@Professor_Of_Logic: Mają wspólną cechę. Parodiują to co aktualnie się dzieje w polsce. Ja jednak bym tych dwóch rzeczy nie porównał. W kabarecie jest chłop przebrany za babę co udaje głupią blondynkę i publika rży jak głupia. W serialu jednak masz trochę informacji historycznych i często czarny humor, którego głupi ludzie
  • Odpowiedz
@niebadzogrem @Voltaire: No weź coś poleć. Może ja mam podobny gust. Nawet jak nic nie zrozumiem, bo jestem zbyt prostym człowiekiem, to chociaż będę miał miał satysfakcje, że obejrzałem jakiś content dla członków Mensy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@WH40K: Technicy Magicy.
Super komedia. Patrz, baba w piwnicy z IT, takie śmieszne! Wampir w serwerowni, no boki zrywać.
Dlaczego się śmiejecie z tego, co mnie nie śmieszy?
  • Odpowiedz
@niebadzogrem: W konwencji paradokumentu polecam serdecznie film (nie serial) Co robimy w ukryciu i serial Sekcja paranormalna (Wellington Paranormal). Śmieszy już na etapie nowozelandzkich akcentów, a dalej jest tylko lepiej.
  • Odpowiedz
@tomekr21 tu nie chodzi o Mensę, po prostu każdego bawi co innego. To jakbyś się upierał że "weź jedz burgery w maku, bo to najlepsze burgery, no a jak uważasz że nie to poleć mi lepsze smakoszu" a tymczasem ja w ogóle nie jem burgerów więc nie mogę nic polecić.
  • Odpowiedz