Wpis z mikrobloga

Podsumowanie szukania roboty w IT od 01.01.2024

Senior Frontend, 5 lat expa, angielski B2/C1, dobre CV

* Wysłane CV - 70
* Obniżone wymagania finansowe o ponad 50% względem ostatniej pracy

Odpowiedzi - 2 / 70
1) Firma A - rozmowa HR wczoraj, dzisiaj dostałem powalone zadania z algorytmów (przypominam że rekrutacja na fronta)
2) Firma B - dzisiaj rozmowa techniczna z live coding, bez etapu HR

Jakby ktoś pytał jaka jest sytuacja na rynku. Jutro będę wysyłał jeszcze 30 CV żeby dobić do setki.

#pracait #programista15k #programowanie
  • 126
  • Odpowiedz
@unitrax: A czego się spodziewałeś? Przecież obecna tragedia na rynku to wina w dużej mierze doświadczonych devów, którzy zachęcali jak tylko się da do IT, każdego kogo tylko się da. Trzeba było mocniej przechwalać się warunkami pracy i zarobkami. Lekarze zarabiają więcej i jakoś się nie przechwalają tym na prawo i lewo, ba robią wszystko, aby ukryć swoje zarobki i aby społeczeństwo nie rozbiło im rynku. To samo większość zawodów, w
  • Odpowiedz
* Obniżone wymagania finansowe o ponad 50% względem ostatniej pracy


@majkel88: Masz tak mało odpowiedzi mimo obniżenia wymagań o 50%? To chyba poprzednia firma ładnie przepłacała za pracownika xD.
  • Odpowiedz
@majkel88: To coś chyba ten senior naciągany, ale po co firma ma płacić seniorowi, jak może poszukać kogoś z Indii za polską minimalną krajową. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
2 lata temu to ja miałem po kilka ofert dziennie na LN. I każda 150-200zl/h. Dzisiaj się człowiek martwi żeby mieć chociaż połowę tego xD


@majkel88: nie sugeruj się tym, że miałeś tyle wiadomości na linku z takimi cennikami. rok temu też szukałem i miałem podobną liczbę ofert i wiadomości jak ty wtedy, ale od takich wiadomości do regularnych procesów rekrutacyjnych była baaardzo daleka droga. niektóre były od czapy w stylu
  • Odpowiedz
Lekarze zarabiają więcej i jakoś się nie przechwalają tym na prawo i lewo, ba robią wszystko, aby ukryć swoje zarobki i aby społeczeństwo nie rozbiło im rynku.


@Reretos: większej głupoty jeszcze w tym tygodniu nie słyszałem. co ty porownujesz. aby byc medykiem to musisz miec wiele lat szkoly i dobrej matury, potem ciezkie studia i finalnie pierwsze lata nisko płatnej pracy. dopiero po latach są tego owoce.
a szeroko pojęte IT?
  • Odpowiedz
obijając się, tylko dając z siebie 100% w pracy, plus w tym czasie zrobiłem kilka własnych projektów po godzinach pracy.


@mdlejtecole: tacy ludzie istnieją?! Ja daję z siebie 30 % bez żadnych projektów własnych, a seniorem i tak zostałem bo przeszedłem taką rekrutację ( ͡° ͜ʖ ͡°)

wiesz, ze forma forma, ale rekruterow glownie interesuje tresc CV,


@programista15cm: mam wrażenie jakbyś ostatnio pisał na mirko będąc
  • Odpowiedz
Algorytmy to test logicznego myślenia.


@MatkaGracz: w większości to wychodzi tak, że algorytmy to test radzenia sobie pod bezpośrednią presją i uważnego śledzenia pisanego kodu. Doświadczeni kandydaci mają znacznie mniejszy problem z zaproponowaniem sensownego rozwiązania, niż z zaimplementowaniem go.

Ewentualnym wyjątkiem tu są takie typowo akademickie (w stosunku do codziennej pracy, szczególnie na froncie) rzeczy typu DFS/BFS, bo na zimno ktoś kto tego nie robił od czasów uczelnianych utknie, a ktoś
  • Odpowiedz
@majkel88: jeżeli jesteś w stanie w ciągu jednego dnia wysłać 30 CV, to znaczy, że wysyłasz w sposób randomowy i nie spersonalizowany pod dana firmę. Takie CV wysyłane randomowo zawsze mają niską skuteczność i mało odpowiedzi.

Dodatkowo to może oznaczać, że poprzednie 70 CV też wysłałeś z czapy i zrobiłeś to np tydzień temu. Niektóre firmy w tyle czasu nawet nie przejrzą zgłoszeń.
  • Odpowiedz
@Reretos: większej głupoty jeszcze w tym tygodniu nie słyszałem. co ty porownujesz. aby byc medykiem to musisz miec wiele lat szkoly i dobrej matury, potem ciezkie studia i finalnie pierwsze lata nisko płatnej pracy. dopiero po latach są tego owoce.


@w00nski: Naucz się czytać, bo słowem nie porównałem trudności zawodu lekarzy do IT, a jedynie przechwalanie się zarobkami
  • Odpowiedz
Algorytmy to test logicznego myślenia.


@MatkaGracz: zależy od algorytmu. Są takie, które można wziąć na logikę, a są takie, których się po prostu nie wymyśli bez znania uprzednio rozwiązania. A już na pewno nie optymalnego.
  • Odpowiedz