Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@Diabl0 to chyba działa odwrotnie niż to czego szukam, że steruje się ze smartfona i to wysyła sygnał 433 do sterowania innymi urządzeniami
via Android
  • 0
@WykoZakop w opisie znalazłem takie info

Odbiornik obsługuje stałą częstotliwość 433, jak PT2260, PT2262, PT2264, EV1527 itd. Brak obsługi uczenia się kodu zmiennego i kodu dynamicznego.


Jest jakiś sposób żeby sprawdzić jaki kod obsługuje jakiś pilot? xD
@0caffe:
Zwykłe piloty nie są "kodowane"
Ja testowałem na różnych pilotach i wszystkie ładnie się dodawału , nawet takie urządzenia jak czujnik ruch, kolejka (zabawka) czy sensor otwarcia drzwi.
Z tego co wiem jest mały haczyk, na europę jest inna częstotliwość niż na stany lub azje (433.xx)
/
Pilot:
Osobiście to polecam piloty na Zigbee np. Aqara Opple (jeden pilot 48 przypisanych akcji)
WykoZakop - @0caffe: 
Zwykłe piloty nie są "kodowane"
Ja testowałem na różnych pilota...

źródło: maxresdefault

Pobierz
@0caffe: podejrzewam, ze jak w HA jest przycisk "Naciśnij" to to właśnie jest ten przycisk o którym piszesz, ze w smartfonie sobie możesz go kliknąć - tylko to ładnie na dashboard trzeba wyciagnąć.

SONOFF RF Bridge


@WykoZakop: zaciekawiłeś mnie, mam rolety i marzy mi się automatyzacja ich z poziomu HA (bo piloty mają straszną obsługę zmiany czasu), taniej kupić jedno urządzenie niż wymieniać wszystkie sterowniki w oknach na smart. Dobrze
@sirgorn:

po prostu skopiuje sygnał z pilota

Dokładnie tak

jest jakaś konfiguracja, ze klikasz w pilot przy rf bridge, czy coś?

Aplikacja na telefonie. klikasz dodaj nowe urządzenie> wybierz- jakie (przycisk, pilot, syrenaitp.)
W HA dodajesz integracije SONOF i z poziomu HA można sterować tak jak zwykłym pilotem.
@WykoZakop: brzmi dobrze, ale ostatecznie jak już jest integracja to to nie idzie przez ewelinka, tylko lokalnie?

Proszę, powiedz mi tylko jeszcze - jak jest 16 kanałów, to jeśli na pilocie jak mam 3 przyciski, to każdy pilot będzie zajmował 3 kanały? Czy kanał to tak jakby ID urządzenia, bo w opisie tez widzę że obsługuje 64 kody
@sirgorn:
https://github.com/AlexxIT/SonoffLAN
Lokalnie lub przez konto w ewelinka
Innym sposobem dodania jest dodanie Ewelinka przez SmartThings - wystarczy powiązać konto (bez bramki) - przez chmure
/
"Most RF obsługuje naukę do 64 sygnałów (16 x 4 przycisków)."
Czyli 16 moich 4 przyciskowych pilotów=64 encje
/
Broadlink RM Pro
Za jego pomocą można nauczyć HA kodów - taka opcja daje więcej możliwości co do sterowania urządzeniami (czas sygnału, powtórzenie itp)
WykoZakop - @sirgorn: 
https://github.com/AlexxIT/SonoffLAN
Lokalnie lub przez konto ...