Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Witam,
poszukuje pomocy przy chyba dość częstym problemie zmęczenia.
Jakie mam objawy:
- ciągłe zmeczenie, niewyspanie. Często w ciągu dnia czuje się jakbym miał zaraz zasnąć, dość często zdarza mi się zasypiać przed komputerem czy na jakiś spotkaniach w robocie. Zdarza, że jak wracam na piechotę z roboty, to czuje jakbym już przyspiał.
- kompletny brak koncentracji - podstawowe czynności w pracy sprawiają mi często przez to problemy.
- wahania nastroju - dość mocno się izoluje i miewa wybuchy agresji np. potrafię walnąć w coś, żeby się wyładować.
- do tego mocno obniżone samopoczucie, brak motywacji - często zyje już w trybie zoombi
Ogólnie odzywiam się w miarę zdrowo - brak alko, fajek itp, dieta raczej bogata we wszystkie mikroskładniki (dużo mięsa, warzyw, nie jem przetworzonej żywności). Ograniczyłem teraz węgle, ale to nic nie pomogło. Ćwiczę na siłowni, biegam , robię po 15k kroków dziennie - więc brak aktywności też nie ma na to wpływu. W robocie się nie przemęczam, bo praca siedząca przy kompie.

Czy warto zbadać sobie hormony, krew czy może działać pod kątem #depresja albo inne zaburzenie? #zmeczenie #zdrowie
Nie wiem, może odstawienie kofeiny coś pomoże?
Może i #mikrokoksy dodam, bo tutaj ktoś miał podobny przypadek przy ćwiczeniu.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
  • Odpowiedz
Czy warto zbadać sobie hormony, krew czy może działać pod kątem #depresja albo inne zaburzenie?


@mirko_anonim: Nie ma znaczenia, psychiatra i tak najpierw zleci ci zrobić badania krwi i hormonów. Źródło: sam mi tak polecił. Na pierwszej wizycie nie dostaniesz tabletek.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: poza tym wyżej, to jeszcze nietolerancje pokarmowe weź pod uwagę. Spróbuj na jakiś czas wyeliminować pieczywo i nabiał. Na nacie są diety eliminacyjne. Możesz mieć stan zapalny w reakcji na jakieś pożywienie.
  • Odpowiedz
@coolcooly22 alergia =/= nietolerancja, oczywiście testy alergiczne warto zrobic, ale z kolei testy na nietolerancje to szamanizm i są niewarte kasy.

Najlepiej odstawić na parę tygodni dane składniki i sprawdzić różnice po powrocie do nich.

Osobiście nie mam alergii na bialko mleka krowiego, ale nietolerancję laktozy już tak.
  • Odpowiedz