Wpis z mikrobloga

STEFAN G. HOFMANN - NAJWYBITNIEJSZY PROFESOR OD FOBII SPOŁECZNEJ DZISIEJSZYCH CZASÓW - LECZENIE AVPD I FOBII SPOŁECZNEJ - NAJNOWSZY KRÓTKI PODRĘCZNIK Z 2023 ROKU, PROFESOR ZAPEWNIA ŻE PO PRZECZYTANIU 150 STRON NASTĄPI ZMIANA MYŚLENIA O 180 STOPNI - STRATEGIE LECZENIA AVPD I SAD

__

AVPD to nie choroba, a w większości skrajna fobia społeczna z powodu poczucia nieadekwatności, a u niektórych nie występuje nawet lęk społeczny, tylko mają po prostu irracjonalną pewność, że inni ludzie ich źle ocenią, co pozornie odbije się negatywnie na ich zdrowiu.

"Chociaż niektórzy eksperci uważają, że AVPD można zakwalifikować jako skrajny objaw lęku społecznego, schorzenia te z ważnych powodów pozostają odrębnymi diagnozami. Dowody przedstawione w artykule naukowym z 2018 r. wskazują, że AVPD może wystąpić w przypadku braku lęku społecznego. Na przykład poczucie nieadekwatności może być siłą napędową pewnych zachowań unikowych w AVPD."

https://www.healthline.com/health/anxiety/whats-the-difference-between-avpd-and-social-anxiety-disorder#avpd-vs-sad

_

Stefan Hofmann jest profesorem translacyjnej psychologii klinicznej Alexandra von Humboldta i Wydziału Psychologii Klinicznej na Uniwersytecie Philipps w Marburgu w Niemczech oraz profesorem psychologii klinicznej na Wydziale Psychologii i Nauk o Mózgu na Uniwersytecie Bostońskim.

Opublikował ponad 400 artykułów w czasopismach naukowych i ponad 20 książek. Jest laureatem wielu nagród, członkiem Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego i Stowarzyszenia Nauk Psychologicznych.

Jego badania koncentrują się na przełożeniu odkryć neuronauki na zastosowania kliniczne, regulacji emocji i kulturowych przejawach psychopatologii.

__

#psychiatria #fobiaspoleczna #przegryw #avpd #psychologia
nieudanyniekochany - STEFAN G. HOFMANN - NAJWYBITNIEJSZY PROFESOR OD FOBII SPOŁECZNEJ...

źródło: avpd leczenie

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
RECENZJE
innych PROFESORÓW PSYCHIATRII I PSYCHOLOGII KLINICZNEJ

„Niewiele, jeśli w ogóle, książek opiera się na tak solidnej podstawie dowodowej jak ten klejnot. Jeśli celem jest prawdziwe radzenie sobie z lękiem społecznym i doświadczenie bogatszego życia, właśnie tego potrzebujesz.
— dr Todd B. Kashdan, autor książki „Sztuka niesubordynacji”; i profesor psychologii, który prowadzi The Well-Being Laboratory na Uniwersytecie George'a Masona w USA

„Ta książka łączy ogromną wiedzę naukową Hofmanna na temat wyniszczającego lęku
nieudany_niekochany - RECENZJE
innych PROFESORÓW PSYCHIATRII I PSYCHOLOGII KLINICZNEJ...

źródło: OIP

Pobierz
  • Odpowiedz
Doktor Stefan G. Hofmann jest jednym z najczęściej cytowanych ekspertów w dziedzinie stosowania terapii poznawczo-behawioralnej (CBT) w leczeniu lęku – pojawiającym się w czasopismach akademickich i medycznych, a także w mediach głównego nurtu. Hofmann przez większość swojej kariery zajmował się badaniami nad fobią społeczną. CBT for Social Anxiety to pierwsza książka, w której przetłumaczono badania Hofmanna na przyjazny dla użytkownika format, aby pomóc czytelnikom spersonalizować tę wysoce skuteczną metodę leczenia lęku społecznego.
  • Odpowiedz
PROFESOR ZAPEWNIA ŻE PO PRZECZYTANIU 150 STRON NASTĄPI ZMIANA MYŚLENIA O 180 STOPNI


Jakoś w to powątpiewam. Kończę przerabiać terapię Richardsa i też było mówione, że jeśli przerobisz całą terapię, to nie ma możliwości abyś dalej miał fobię społeczną. Po prostu nie ma takiej możliwości. Na razie tego nie czuję. Ciągle mam fobię społeczną, nerwicę (lęk uogólniony).
  • Odpowiedz
Po prostu nie ma takiej możliwości. Na razie tego nie czuję. Ciągle mam fobię społeczną, nerwicę (lęk uogólniony).


@ziomus0812: No cóż, to był mój tytuł, Hofmann napisał, że znaczna poprawa będzie u 70% osób, reszta to osoby które wymagają paroksetyny o czym napisał w ostatnim rozdziale. Pewnie też terapia grupowa. Nie wiem czy pisał o operacjach plastycznych bo nie ruszyłem jeszcze nawet 1 rozdziału, ale to też byłoby game changerem dla
  • Odpowiedz
znaczna poprawa będzie u 70% osób, reszta to osoby które wymagają paroksetyny o czym napisał w ostatnim rozdziale


@nieudany_niekochany: biorę paroksetynę od wielu lat. Jedynie troszkę pomaga na fobię społeczną i nerwicę. Ze skutków ubocznych powoduje okropne pobudzenie psychoruchowe / niepokój psychoruchowy / akatyzję / agitację.

Jeśli książka ma pomóc dla 70% osób, paroksetyna dla pozostałych 30% osób, to ja się pytam, gdzie ja jestem i moje procenty ( ͡°
  • Odpowiedz
@ziomus0812: Nie no pisałem, że nie tylko paroksetyna, operacje plastyczne, hormony a część osób pewnie ma znacznie odmienną strukturę mózgu. Życie jest tak różnorodne, że osoba może być bardzo ładna, struktura mózgu ok, a ma po prostu piszczący głos więc boi się odezwać, różnych sytuacji jest mnóstwo. Mam problem z pisaniem zbyt krótkich zdań które wskazują tylko na jedną sytuację, muszę budować bardziej złożone zdania.
  • Odpowiedz
Twardo stąpa po ziemii Pan Profesorek, nie obiecuje cudów, czynniki podtrzymujące to stare wzorce myślenia, objawy emocjonalne, cielesne które można zmienić, ależ miałem potężną retraumatyzację, przybiło mnie lekko do gleby, ale wiem, że mam po prostu błędne myślenie o sytuacjach z przeszłości, muszę je spisać i przemyśleć dokładnie jakie były prawdziwe przyczyny różnych zachowań.

Tłumaczenie facepalm, ale można zrozumieć o co chodzi:
nieudany_niekochany - Twardo stąpa po ziemii Pan Profesorek, nie obiecuje cudów, czyn...

źródło: twardo

Pobierz
  • Odpowiedz
I. rozdział to taka gorzka pigułka prawdy, blackpillowcy zgodzą się z profesorkiem w 100%, ewolucja, hierarchia społeczna, geny etc.
II. rozdział otwiera dopiero oczy, uczę się z tego rozdziału różnych zależności które wpływają na siebie nawzajem, wzmocnienie jednej zwiększa bezpieczeństwo, dzięki czemu lęk społeczny może zniknąć - jeszcze połowy II nie przeczytałem, ale już widzę, że jest to książka idealna dla przegrywa, mówi jak jest, o ile brzydal raz na ruski rok
  • Odpowiedz