Wpis z mikrobloga

Siema. Post skierowany do programistów 15k ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Komputer to moje narzędzie pracy odkąd poszedłem do gimnazjum, zacząłem wtedy uczyć się programów adobe. Mam w małym palcu photoshopa, lightrooma, premiera mniej, indesign też mniej.
Pracuję jako fotograf, grafik, osoba odpowiedzialna za fp oraz ig pewnej szkółki pływackiej.
Oczywiście jako młodsza osoba, próbowałem coś tam skrobać w htmlu (a kto nie skrobał ( ͡º ͜ʖ͡º))
Chciałbym poszerzyć swoje kompetencje i zacząć uczyć się języka. Pytam specjalistów #programista15k bo konkretnie chciałbym się zagnieździć w sferze stron internetowych. Jedne źródła mówią że na początek #python bo jest "prosty" (cokolwiek to znaczy?), inni że jak strony to #java albo #javascript

#programowanie #komputery #programista1000k
  • 13
  • Odpowiedz
@Brygida_Niska: python i jakieś proste zadania algorytmiczne na start, później jakiś framework żeby ogarnąć backend i pouczyć się podstawowych wzorców projektowych i baz danych, frontend to za 5-10 lat będzie 90% ai i moim zdaniem już nie warto, chyba, że czujesz predyspozycje na full stacka, wtedy dodaj podstawy sieci, clouda i konteneryzacje

chyba, że to hobbystycznie, to bierz js, a później react albo angular żeby ładne fronty robić
  • Odpowiedz
@Brygida_Niska: zachowam się jak #!$%@? z elektrody, ale muszę to napisać: wygoogluj sobie i nie zawracaj ludziom głowy, materiałów o tym na YT jest tyle, że się można zestać.

1. Otwórz google w przeglądarce
2. Wpisz „how to create modern website tutorial”
3. Wybierz cokolwiek nie od Hindusa
4. Naucz się przepisując to co pokazują
  • Odpowiedz
@k1npatsu: Dzięki. Mam w sumie jeszcze pytanie bo mama od mojej różowej pracuje w banku jako tester oprogramowania. Na czym taka praca polega bo zwykle siedzi na zdalnym w domu i śmieje sie do komputera XD?
  • Odpowiedz
@Brygida_Niska: To zależy czy manualny czy automatyczny. Ten pierwszy raczej musi znać podstawy testowania, ale bardziej tematykę programu, który testuje, raczej polega to na ręcznym przechodzeniu scenariuszy. Automatyczny to taki programista testów, który automatyzuje procesy testowania. Nie zawsze się da wygodnie testować automatycznie (projekty, w których trzeba i tak symulować latanie po gui), więc zazwyczaj istnieje zapotrzebowanie na dwie grupy.
  • Odpowiedz
@Brygida_Niska: Web-dev jest strasznie okupywany. Jak masz doświadczenie z grafiką to może idź w stronę UI/UX-engineering lub jakaś grafika w blenderze czy coś.
  • Odpowiedz
@Brygida_Niska: jak strony to javascript a nie żadna java XD java to jak będziesz robić korporacyjne strony dla fortune 500, i to szczególnie backend

Teraz jak masz się uczyć do webdev to react, bo najpopularniejszy, albo vue bo najfajniejszy ( ͡° ͡°) jeszcze angular, astro..

Jak natomiast chcesz język programowania to Python króluje w AI, a to jest obecnie rozchwytywane, do tego specjalistyczne rzeczy jak tensorflow

a.
  • Odpowiedz
@Brygida_Niska:

Dzięki. Mam w sumie jeszcze pytanie bo mama od mojej różowej pracuje w banku jako tester oprogramowania. Na czym taka praca polega bo zwykle siedzi na zdalnym w domu i śmieje sie do komputera XD?


o ja #!$%@? xdddd oski, naucz sie angielskiego i niemieckiego lepiej xdddd chyba ze chcialbyś siedziec w domu śmiac sie do komputera i brać hajs, to już po zmianie w kołchozie
  • Odpowiedz