Wpis z mikrobloga

@Yakooo ja zrobiłem 3 x kursy od mumshada (ckad, cka i cks) w trakcie nauki do dwóch ostatnich miałem darmowy dostęp do cka i cks na acloudguru i jak wdzwonilem się dwa razy na to 2h szkolenie Damiana (przez 1h pokazuje coś tam związanego z tematem, przez drugą godzie pitoli o swoim kursie) i usłyszałem, że nauka na kontenerach busybox i nginx to nie nauka to mnie szlag trafił xD szczerze mówiąc
via Android
  • 0
@Shumitu mam kupiona platformę KodekKlouda

Na początku skupiam się na certyfikacji chmury, ale niedługo zabieram się za naukę K8s stąd chciałbym znaleźć najlepsze materiały. Nie miałem doczynienia z kubkiem stąd też zastanawiałem się skąd ogarnąć na początku, żeby się od niego nie odbić.

A chciałbym zdać CKA do wakacji.
@Yakooo: tbh do zdania CKA nic więcej niż kurs Mumshada nie jest zbytnio potrzebne. Po zakupie egzaminu dostajesz jeszcze dwa podejścia do killer.sh i jeżeli o trudność chodzi to:
killer.sh > egzamin > mock examy w kursie Mumshada
Jak przerobisz jeszcze killer.sh to jedyny problem na egzaminie to trafić na ogarniętego hindusa i mieć stabilną platformę egzaminacyjną, co nie zawsze jest niestety oczywiste w tym przypadku xD.
  • 0
@Shumitu: chodzi o to, że ciężko się z nim dogadać? Ostatnio miałem podobną sytuację na certyfikacji z AWS, trafiłem na taką babeczkę, z tak paskudnym akcentem. Prosiłem ja żeby mi pisała na chacie, bo ciężko xD

Proste instrukcje takie jak ręce do góry, żeby zobaczyć czy nie mam zegarka, były dla mnie nie do zrozumienia, mimo że trochę hinduskich tutoriali obejrzałem.

Hmm, a właśnie jak już mówisz o samym certyfikacie -
@Yakooo: dogadać jak dogadać, podobnie jak w przypadku innych certyfikacji trzeba świrować z pokazywaniem pokoju itd., niektórzy w firmie trafili na bardziej upierdliwych hindusów, którym wszystko przeszkadzało. No i sama platforma egzaminacyjna ssie, wcześniej był zdalny terminal + możliwość posiadania dwóch monitorów. Teraz wszystko jest wewnątrz maszyny wirtualnej + nie można mieć drugiego monitora (a przydawał się pod dokumentacje).

Co do samego certa, imo CKA jest spoko, bo daje też wgląd
@Yakooo: olej naprawę, próbowałem obejrzeć kilka razy jego webinary ale tego się nie dało strawić - skakanie po tematach, nieład, promowanie tematyki k8s kiedy potem opowiada o pierdołach z architektury aplikacji które nie dość że nijak mają się do k8s, to jeszcze miesza podstawy (HA/DR).

Mumshad spoczko, jedne z lepszych kursów i bardzo popularne.
@annotate miałem takie same odczucia co do Naprawy. Byłem na kilku webinarach i zawsze to samo... godzinę gadania, a później przez kolejna godzinę zachowywał się jak naganiacz na garnki dla starych ludzi. "Tylko teraz promocja na kurs, później nie bedzie", "mam dla was nagrodę ale tylko dla tych co zostaną do konca".
@Yakooo: Też mam kodekloud i właśnie miesiąc temu zdałem CKA przerabiając mocki + kurs. Dodatkowo po przejściu killer.sh to egzamin wydaje ci się aż za prosty i podejrzanie szybko się go robi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 0
@SoSexi: a co sądzisz o innych kursach u nich?

Podążałeś jakąś konkretną ścieżką, jest jakiś, który warto "ominąć" i przerobić np: coś innego?
Lecę od jakiegoś czasu ścieżką DevOps Engineera, niedługo biorę się właśnie z Kubka a potem będę celował w CKA

Powiesz mi jeszcze jakie miałeś wcześniej doświadczenie z Kubernetesem i Dockerem?
I ile czasu mniej więcej przeznaczyłeś na przygotowania do tego aby zdać CKA?
@Yakooo: Całej nie robiłem tylko CKA konkretnie bo coś już tam wiedziałem. Teraz przerabiam vaulta. Moim zdaniem jest wytłumaczone nie najgorzej no i mają swoje sandboxy