Wpis z mikrobloga

  • 1
@bo-banley: Ja tez bralem 5mg, bo tak mi poleciła baba w aptece, a dopiero potem rpzeczytalem ze najlepiej zaczynac od 1mg :P. W kazdym razie spalo sie lepiej. Ale jakejs dodatkowej sennosci rpzez to nie zauwazalem, aczkolwiek ja pije kawe
  • Odpowiedz
@essos: melatonine powinno się stosować jedynie doraźnie czyli po np długich lotach albo pracy zmianowej a nie an codzień na sen. Jeżeli masz problem z zasypianiem to czy wcześniej zadbałes o takie podstawy jak unikanie ekranów na conajmniej godzinie przed snem, wyciszenie się, odpowiednie zaciemnienie w sypialni i odpowiednia temperatura? Do tego jak z Twoja dieta itd. Jest teoria, ze jak zaczniesz przyzwyczajać orgazm do melatoniny dostarczanej z zewnętrza za pomocą
  • Odpowiedz
Mogę polecić zquil żelki,.potrafią dobrze odciąć snem (ofc można dzielić na części zelke). Oprócz tego są melatoniny lek-am (są zarejestrowane jako lek więc podlegają obowiązkowym badaniom składu chemicznego). Oprócz tego są też melatoniny jako suplementy ale tutaj kontrolę prowadzi nad nimi sanepid wiec cudów bym się nie spodziewałem ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
jak unikanie ekranów na conajmniej godzinie przed snem, wyciszenie się, odpowiednie zaciemnienie w sypialni i odpowiednia temperatura?


@DrGreen_2: godzina bez ekranu przed snem ciezko, bo co bede robil w tym czasie. Szkoda godzine marnowac. A jak sie wyciszyc i zaciemnic sypialnie?
  • Odpowiedz
@essos: zacznij czytać książki, jeżeli Twoja jedyna rozrywka wieczorem to ekran to jak widać masz tutaj duży problem. Ale jeżeli naprawdę nie potrafisz żyć bez ekranu to kup blokujące światło niebieskie, używaj filtrów w ekranach itpz

Sypialnia powinna być jak najbardziej ciemna. Jak się wyciszyć? Ograniczyć wyrzuty dopaminy czyli nie oglądać filmów, nie trać czy siedzieć na social mediach, czytać, wsiąść kąpiel itd
  • Odpowiedz