Wpis z mikrobloga

@WielkiNos: @djtartini1 w gastro to już norma, napiwki powinny być nielegalne :| wszędzie wyciąganie łapy po pieniądze. Już nawet przy płatności online żebrają na Ukrainę, ale jeszcze nie puszczają filmow ze smutna muzyczką jak odmówisz
a.....e - @WielkiNos: @djtartini1 w gastro to już norma, napiwki powinny być nielegal...
  • Odpowiedz
@Marcines: wszystkie amerykanskie firmy powoli zaciagnely ten zwyczaj do nas, a to zaraz kazdy janusz podchwyci

No ale tak ekstremalnie nie jest jak wliczony tip za obsluge, tip 10-20% od kwoty, i jeszcze dodatkowy dobrowolny tip ktory mozna dopisac + oczywiscie wszystko bylo cena netto XD
  • Odpowiedz
@eric2kretek: Jeszcze nie widziałem w Polsce takich kas, jakie widziałem w Stanach, gdzie przed płatnością wybierasz wysokość napiwku (albo "no tip") - są też już w Polsce takie kasy? Gdzie konkretnie i czy to w ogóle zgodne z naszym prawem?

Wydaje mi się, że nie, i że mem po prostu przetłumaczony z angielskiego - i faktycznie bardziej pasuje do ichnich realiów, mnie w Nowym Jorku obsługiwała w kawiarni dziewczyna z wąsami,
  • Odpowiedz
@WielkiNos: roszczenie sobie napiwku to rak. Kiedyś kumpel w Krakowie poprosił w pizzerii o pudełko, bo źle się poczuł i zjadł tylko jeden kawałek. Powiedzieli mu, że nie mają dowozu i pudełek. Poprosił więc o folię aluminiową. Typ powiedział, że na kuchni jest dużo pracy i nie chce im zawracać głowy folią. Po małej sprzeczce i naszym sporym #!$%@?, kelner poleciał po folię. Na koniec daje nam rachunki, a tam powbijane
  • Odpowiedz