Wpis z mikrobloga

#bezpiecznykredyt #bk2 #kredyt2procent #kredythipoteczny
Wziąłem bekę w poprzednim roku. Jestem z partnerka narzeczeństwem. A może by tak partnerka wzięła bekę 0%, a moje poszło na wynajem po wzięciu ślubu?
Płacimy jedne opłaty, mamy dwa mieszkania. Jedno spłaca się samo. Za to co placilbym swoje to nadpłacać i po 5 latach spłacona beka 2%, a dalej na czysto nadpłacać jej bekę ( ͡º ͜ʖ͡º)
Podpowiedzcie
  • 12
  • Odpowiedz
@UlanyD:

Nie każdy wie jednak, że przystępując do programu, kredytobiorca zgadza się na pewne zasady i ograniczenia, dotyczące m.in. kwestii najmu mieszkań. Jak podaje ustawa, nieruchomość kupioną za Bezpieczny Kredyt na 2 proc. można komuś wynająć lub użyczyć, ale traci się wówczas prawo do dopłat do kredytu.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@darek-jg tak, zgadza się. Ale to w wypadku gdy kupiłem sam i chce wynajmować. Co innego w przypadku gdy chce wynajmować bo wziąłem ślub z kimś kto ma mieszkanie. Będziemy mieszkać osobno? Płacić opłaty na darmo i nikt nie mieszka?

Edit :
Podobnie gdy kupiliśmy we dwoje i chcemy wynajmować. Ale kupiłem sam
  • Odpowiedz
@UlanyD: Nie wiem skad masz takie info ale moze tak być bo juz tego nie sledze, zatrzymałem sie ta tym
"Bezpieczny kredyt 2 proc." na wynajem lokalu

Grzegorz Granda z lubelskiego oddziału firmy Expander Advisors nie ma dla niego dobrych informacji.

- Nie, w mieszkaniu nabytym przy pomocy "Bezpiecznego kredytu 2 proc." należy mieszkać. Nie można go wynajmować – mówi ekspert.

Ministerstwo Rozwoju i Technologii informuje, że w przypadku wynajęcia takiego
  • Odpowiedz
@opk20: Nie masz racji - utrata dopłat nie obowiązuje, jeśli ktoś weźmie ślub i współmałżonek posiada przed ślubem nieruchomość. Wówczas w przypadku najmu czy użyczenia nie traci się dopłat"

"Przepisu ust. 2 oraz ust. 6 pkt 5 i 6 nie stosuje się, jeżeli spełnienie przesłanek, o których mowa w tych przepisach, nastąpiło w wyniku rozpoczęcia przez Kredytobiorcę prowadzenia gospodarstwa domowego wspólnie z małżonkiem w lokalu mieszkalnym albo domu jednorodzinnym, którego prawo
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
"Co w przypadku, gdy bezpieczny kredyt 2% bierze singiel spełniający wszystkie warunki, ale z czasem wchodzi w związek małżeński z osobą która już posiada nieruchomość?"

"Ustawa zakłada, że osoba taka nie utraci prawa do dopłat do rat bezpiecznego kredytu 2%. Co więcej, ustawa zezwala na wyprowadzenie się z nieruchomości zakupionej z wykorzystaniem środków z bezpiecznego kredytu 2% i zamieszkanie w nieruchomości należącej do małżonka, jak również na wynajęcie nieruchomości zakupionej z wykorzystaniem
  • Odpowiedz
A może by tak partnerka wzięła bekę 0%, a moje poszło na wynajem po wzięciu ślubu?


@UlanyD: Program Bezpieczny kredyt 2% daje możliwość wynajęcia nieruchomości finansowanej programem bez utraty prawa do dopłat w przypadku zawarcia związku z osobą, która nabyła nieruchomość przed ślubem i przeprowadzenia się do nieruchomości tej osoby.

Nie wiadomo jednak jakie będą warunki nowego programu i czy nie będą istniały ograniczenia w tej kwestii.
  • Odpowiedz