Wpis z mikrobloga

@ndakota Przedstawiłeś traktakt w Trianon w sposób typowo węgierski xD
To nie była żadna zdrada Węgier tylko uwolnienie narodów, które były gnębione - tak gnebione przez Węgrów.
Ta mityczna strata 57% ludnosci Węgier i 2/3 ich wielkości to jedna wielka bujda, bo ta ludność w wiekszosci węgierska nie była.
Węgry to bylo wiezienie narodów. Byli dla innych tym samym co dla Polaków Prusacy czy ruskie.

Napisałeś że nie lubisz pisać o polityce,
@ndakota: @Krzysztof53647: Mam bardzo podobne odczucia. Kilka razy byłem na urlopie na Węgrzech i przejeżdżając przez ichsiejsze wsie miałem myśli typu "Rety, i wy tutaj tak żyjecie?". Jadąc przez Polskę już się nie spotka takiej zapuszczonej prowincji.

Co mnie zdziwiło - ceny w sklepach. Zakupy robiłem w sieciówkach typu Spar albo Lidl (więc są dobrym odnośnikiem reprezentatywnym do reszty kraju) i podstawowe dobra były o 1/3 droższe niż w Polsce.
Teraz pora na fikołka, no dawaj. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Cogito-sum: Nie potrzebuję, bo grubego fikołka już zrobiłeś. Już od dawna się odchodzi od PKB mierząc wskaźnik zamożności społeczeństwa, bo w taki sposób w Argentynie kilka dekad temu społeczeństwo miało niby być bogatsze niż w Europie, bo był wyższy wskaźnik PKB na głowę. Tylko, że mało kto wspominał o oligarchizacji kraju, która jest i na Węgrzech. Teraz
@adrian-a

@R-87: przynajmniej mają premiera który dba o interesu swojego kraju a nie robi z wywieszonym językiem wszystko co tylko niemcy powiedzą : ))


Orban raz skacze jak mu Putin zagra, a drugi jak Niemcy z Austriakami xD
No i pamiętaj że największym sprzymierzeńcem Węgier jest Izrael i Bibi Natanjahu xD

Nie ma w UE drugiej takiej tandetnej marionetki jak Orban... ( ͡ ͜ʖ ͡)
@ndakota dlaczego Węgrzy przyzwalają na powolne i systematyczne wporwadzanie dyktatury? szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że kiedyś już pod dyktaturą byli.
@Krzysztof53647: Sprzeciw wobec migrantów i LGBTQ jest ważniejszy niż fundusze unijne - ocenił premier Węgier Viktor Orban. - Nie możemy być szantażowani finansowo w tych sprawach.

Jeśli mówi coś takiego, może sie kumplować z kim chce i ja złego słowa o nim nie powiem.
A u nas ?
Migranci ? Tak tak, prosze, tylko dajcie hajs ;333
@Kaker bo w porównaniu do Polaków lubią jak ktoś im powie jak żyć. Oni są mniej spięci, mają mniejsze wymagania od życia. Dużo Węgrów mieszka na wsi i w malych miasteczkach. Tutaj mało jest dużych miast powyżej 100k mieszkańców. Po ostatnich wyborach ktoś na Facebook napisał "jak to możliwe, że wygrał Fidesz skoro w Budapeszcie jest tyle wykształconych i inteligentnych osób". W odprawiedzi ktoś odpisał "gdybyś był wykształcony, wiedziałbyś, że statystycznie ta