Wpis z mikrobloga

a podaj choć jeden, omówimy go sobie ;)


@aarahon: Proszę, masz kilkadziesiąt argumentów, możesz się do niech odnieść:
https://www.youtube.com/watch?v=41ZyG50slDo
https://www.youtube.com/watch?v=ee8IRmG61Ew
Pan Wilk jest członkiem zarządu kanadyjskich linii lotniczych Flair Airlines, wcześniej był wiceprezesem w LOTcie, wcześniej pracował min jako analityk lotnictwa w Price Waterhouse Coopers, firmie doradczej.
że walczymy o 150 mln ludzi


@apaczessi: Ależ bzdura, przecież CPK nawet po rozbudowie nie przyjmie więcej jak 40-50 mln, a to już po maksymalnej rozbudowie która będzie możliwa kiedyś, jak będzie potrzebna, po latach od otwarcia.

Jak ktoś stwierdzi, że może Polska nie potrzebuje takiego dużego lotniska


@apaczessi: Mit o "gigantomanii" został już dawno obalony, nawet gdyby CKP zostało otworzone jutro to byłoby tylko 12 lotniskiem w Europie jeżeli
@SpokojnySokrates: a obejrzałeś zdając sobie pytania - gość sugeruje, że port będzie kosztował 6 mld bo pomija kredyt, który trzeba zaciągnąć. To już dużo mówi. Mówi też, że Chopin nie ma już możliwości rozwijania przepustowości, choć ma - w 2019 miał być rozbudowywany, były gotowe plany, ale pis to zatrzymał, a ich człowiek nie wyjaśnił czemu. Tak samo z Modlinem.
@Rhimdir: Więc pewnie warszawiaki byli by wkurzeni że muszą jechać godzinę dłużej na lotnisko, ale generalnie na plus bo bez przesiadek byśmy mogli lecieć w nowe egzotyczne kierunki
@aarahon:

nie, CPK to wydatek. Nikt nie będzie płacił podatków z samego faktu że wybudujemy CPK. Nie wiem skąd taki debilny argument.


coooo xD CPK wygeneruje dodatkowy ruch lotniczy (wszelkie analizy zakladaja, ze ruch lotniczy bedzie sie sukcesywnie zwiekszal przez najblizsze 2 dekady), przesiadki, czy wplywy z cargo. To w ogole nie znajdzie odzwierciedlenia w wiekszej ilosci sciagnietych podatkow. Nie wiem skad taki debilny argument

a nie można zrobić tego bez
to dlaczego żadnego nie podałeś?


@aarahon: Proszę: lotnisko klasy CPK będzie służyło jako hub lotniczy dla Europy centralnej i wschodniej, mamy bardzo dobre położenie, jest tym bardziej potrzebne gdyż lotnisko im Chopina nie ma już szans na rozbudowę, nie można już rozszerzyć jego możliwości nie mówiąc o tym że nie może zostać hubem ze względów środowiskowych.
Mam nadzieje że pomogłem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@www_h: a to nie wystarczy po prostu powywalać ekspertów pisu i da swoich? Co stoi na przeszkodzie? CPK samo w sobie ma bardzo duży sens i jeśli tylko zadbać o odpowiednią ekipę to zrobimy bardzo dobry ruch gospodarczo-komunikacyjny na długie lata. Chyba że każdy już widzi scenariusz jak z tego kawału o polaku i bramie w niebie no to niestety
@Cogito-sum: Wilkowe 150 mln odnosiło się do liczby mieszkańców Europy Środkowo-Wschodniej, które CPK mogłoby obsługiwać, a nie do przepustowości. Czy 12 lotnisko w Europie należy traktować jako "duże" (bo gigantyczne to chyba inna skala) to już kwestia semantyki. W moim wpisie chciałem zaznaczyć, że wokół CPK lata tyle argumentów, że czasem się one wykluczają - od rozsądnego rozwinięcia infrastruktury, przez głównego rozgrywającego w regionie, aż po serce Trójmorza i nowego porządku