Wpis z mikrobloga

do budżetu idące w miliardy.


@muchabzz: pytanie jakie beda koszty, analiz nie czytalem.

Stworzenie nowoczesnej sieci szybkich kolei


@SzybkieSondy: yo powstanie i bez portu lotniczego

Przejęcie ruchu cargo z ościennych krajów


@muchabzz: a to ciekawe bo CPK jest pompowane jako hub, wiec centrum przesiadkowe. Ruch cargo wygląda inaczej i mamy jeszcze od cholery przepustowości, chocby I w Łodzi

stworzenie nowych stanowisk pracy.


@muchabzz: dla imigrantow, zapomniales dodać, bo
przychody do budżetu idące w miliardy.


@muchabzz: nie, CPK to wydatek. Nikt nie będzie płacił podatków z samego faktu że wybudujemy CPK. Nie wiem skąd taki debilny argument.

Stworzenie nowoczesnej sieci szybkich kolei.


@muchabzz: a nie można zrobić tego bez CPK? xD

Przejęcie ruchu cargo z ościennych krajów i stworzenie nowych stanowisk pracy.


@muchabzz: a dlaczego ruch cargo nie jest przejmowany przez obecne lotniska? Bo u nas nie opłaca
@Kagernak: mnie raczej nurtuje pytanie o tego inwestora, który ma wyłożyć na projekt 8 czy 9 mld. Nikt nie podejmuje decyzji o wydaniu takich pieniędzy z dnia na dzień. Rozmowy musiały przecież trwać długie miesiące, a inwersor objawił się magicznie tuż po wyborach. Przecież to byłaby idealna odpowiedź na wszystkie ataki w czasie kampanii wyborczej, że CPK to wał.
@Kagernak: mnie śmieszy ta naiwność, że ta inwestycja nie jest zagrożona tymi samymi grzechami co inne inwestycje PiSu.

- Na pewno są tam zatrudnieni wyłącznie eksperci nie związani i nie zależnie od polityków prawicy
- Na pewno pieniądze tam wysłane idą bezpośrednio na inwestycje i nie zasilają pseudo fundacji prawicowych
- Na pewno pieniądze na tą inwestycję będą rozsądnie wydawane
- Na pewno jest to inwestycja, która się zwróci i ma
a to ciekawe bo CPK jest pompowane jako hub


@Leniek: Bo jest promowane jako i jedno i drugie w zależności od kontrargumentów. Jak ktoś stwierdzi, że może Polska nie potrzebuje takiego dużego lotniska i warto rozwinąć istniejące to wyskakuje Wilk i rysuje kółko na całej Europie Środkowo-Wschodniej i twierdzi, że walczymy o 150 mln ludzi, ale jak pojawia się wątpliwość, że skoro to jest lotnisko dla całego regionu to może byłoby