Wpis z mikrobloga

Nie spodziewałem się tak ciepłego przyjęcia mojego poprzedniego posta o 4 rocznicy w pracy.

Z ostatniej wizyty w Monachium przytargałem kilka suwenirów — przypinki JetBrains, Kotlin i IntelliJ IDEA.

Zróbmy #rozdajo

- jeden secik (trzy piny) wśród komentujących
- jeden secik wśród plusujących

Napiszcie czy i dlaczego korzystacie (albo nie, bo to nie przymus) z narzędzi od JetBrains.
Może czegoś im brakuje czego potrzebujecie? Postaram się odnieść do Waszych odpowiedzi!

Losowanie we wtorek o 21
Zielonki mają zielone światło (konta utworzone przed datą posta).

#programowanie #kotlin #jetbrains #intellij
chrzano - Nie spodziewałem się tak ciepłego przyjęcia mojego poprzedniego posta o 4 r...

źródło: IMG_9431

Pobierz
  • 197
@chrzano używałem do Javy różnych wynalazków długo odkładając IJ przez płatna licencję, ale raz spróbowałem IJ i już dalej nie szukałem. Szanuję w opór, że z absolutnym minimum konfiguracji to IDE robi dokładnie to czego potrzebuję i realnie ułatwia i usprawnia moja pracę.
IntelliJ IDEA czy to jest to samo co Android Studio?


@An-Dagda: Prawie. AS jest zbudowane na IntelliJ Platform (czyli IntelliJ IDEA Community). AS rozwijane jest przez Google, ale też współpracujemy z nimi żeby wszystkim żyło się dobrze.

@voot Success story, dzięki za podzielenie się! ( ͟ʖ)

co to za urzadzenia wyzej? jakies klawiaturki male? mozesz to pokazac z bliska ?


@voot @WielkiElektronig: Pisałem wyżej,
chrzano - >IntelliJ IDEA czy to jest to samo co Android Studio?

@An-Dagda: Prawie. A...

źródło: ta2ii61vilv61

Pobierz
@chrzano phpstorma do pracy na codzień wersja 2022 bo w 2023 nie udało się Jetbrains wypuścić na MacOS arm niezbugowanej normalnie chodzącej wersji jak dotąd xD . Powodzenia życzę w 2024 zatem.
@chrzano: Korzystam z Pycharma a czasem PhpStorm jeśli coś ciekawego w php się trafi. To takie kombajny, że czasem wydaje mi sie, że korzystam tylko z 1% ich możliwości
Korzystam z Ridera od jakiś 4 lat, pracuje jako fullstack .NET + Angular.
Wybrałem IDE od JetBrainsów głównie dlatego że firma za to płaci, a tak serio cenie sobie Ridera że jestem w stanie łatwo i szybko szukać czegoś w projektach. Nie wyobrażam sobie powrotu do Visual Studio.
@chrzano: już od 10 lat używam WebStorma bo inne edytory (sublime czy teraz vscode) nie mają podjazdu. Bardzo dużo opcji z których korzystam cały czas bez potrzeby instalowania miliona pluginów ale tych też nie brakuje.

Póki co integracja z Copilotem jest trochę biedna w porównaniu do VS Code, mam też ciągłe problemy z self signed cert przez korporacyjny Root CA. W VS Code jest plugin 'Mac CA VSCode' który rozwiązuje te