Wpis z mikrobloga

Nie spodziewałem się tak ciepłego przyjęcia mojego poprzedniego posta o 4 rocznicy w pracy.

Z ostatniej wizyty w Monachium przytargałem kilka suwenirów — przypinki JetBrains, Kotlin i IntelliJ IDEA.

Zróbmy #rozdajo

- jeden secik (trzy piny) wśród komentujących
- jeden secik wśród plusujących

Napiszcie czy i dlaczego korzystacie (albo nie, bo to nie przymus) z narzędzi od JetBrains.
Może czegoś im brakuje czego potrzebujecie? Postaram się odnieść do Waszych odpowiedzi!

Losowanie we wtorek o 21
Zielonki mają zielone światło (konta utworzone przed datą posta).

#programowanie #kotlin #jetbrains #intellij
chrzano - Nie spodziewałem się tak ciepłego przyjęcia mojego poprzedniego posta o 4 r...

źródło: IMG_9431

Pobierz
  • 197
  • Odpowiedz
@chrzano zacząłem korzystać na studiach rok temu, do dziś mi się śni po nocach, jedną przypinkę dałbym wykładowcy który od roku mnie trzyma z Javą na warunku, może bym go tym jakoś udobruchał, a wiem że lubi przypinki, mimo robienia dobrze zaliczenia, w jednym zadaniu mu coś nie pasuje bo jest nie po jego sposobie i uwala ()
  • Odpowiedz
@chrzano: ja korzystam oczywiscie z resharpera

moze nie powiem czego brakuje albo czego nie bo generalnie niczego mi nie brakuje
ale za to opowiem historyjke z pierwszego januszexu XD

Aby korzystac z resharpera trzeba bylo zdac "EGZAMIN Z RESHARPERA", na ktorym kierownik dzialu kazal ci robic rozne sztuczki i pokazywac mniej oczywiste funkcjonalnosci (to-do explorer, stack trace explorer i jakieś takie tam) :D

ale ogólne zalecenie firmy bylo ze mozecie sobie
  • Odpowiedz
@chrzano: mm uczylem sie tego pieknego jezyka specjalnie pod inzynierke, dwa lata mine;y i bym nie potrafil funkcji zrobic, ale wspomnienia piekne( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@chrzano: korzystam z Webstorma od 4 lat. Dużo lepszy niż VSC, szczególnie do JSa gdzie IDE samo radzi sobie z referencjami. Ale taki język jak GO który "sam" to ogarnia działa też znakomicie z VSC i no nie potrzebuje do niego Golanda
  • Odpowiedz
@chrzano: piękne są ()
Ja używam, uwielbiam bardziej niż jakiekolwiek inne IDE, prawdę mówiąc nie wyobrażam sobie życia bez tego.
Ostatnio przy zmianie ui jedna rzecz mnie poirytowała (nie można było zrobić git piłka po prostu klikając na strzałkę, wymaga to dwóch kliknięć. W starym ui wymagało 1) ale oprócz tego uwielbiam!
  • Odpowiedz
@chrzano: ja to bym chciał żeby scratche w Kotlinie działały normalnie. Od dobrego półtora roku nowe wersje Idea wprowadzają przede wszystkim nowe błędy.
Niedziałające scratche, testy, #!$%@? się buildów "bo tak" po czym po #!$%@? targetu magicznie zaczynają działać, uruchamianie się ignorując ostatnie zmiany.
Od dłuższego czasu już narzędziom IntelliJ nie ufam i po 10 razy weryfikuję jak się coś nie zgadza.
  • Odpowiedz
@OjciecBonifacy: mam Ergodox EZ (od klawiatury OPa różni się głównie liczbą klawiszy) i w FPSy czy inne gry nie wymagające pierdyliarda klawiszy (e.g. MMO) gra się bardzo spoko bo połówkę klawiatury mogę przesunąć w bok i używać tylko jednej co zwalnia dużo miejsca żeby sobie podkładkę z myszką wygodnie ułożyć.
  • Odpowiedz
Jak będą przypinki z pycharm to takie chętnie se przypnę do plecaka( ͡° ͜ʖ ͡°) A te klawiatury z ctrl, a, c i v to ciekawa koncepcja. Nie ma nic bardziej wkurzającego od wydłubywania łusek po słoneczniku spod zbędnych klawiszy.
  • Odpowiedz