Wpis z mikrobloga

Nie spodziewałem się tak ciepłego przyjęcia mojego poprzedniego posta o 4 rocznicy w pracy.

Z ostatniej wizyty w Monachium przytargałem kilka suwenirów — przypinki JetBrains, Kotlin i IntelliJ IDEA.

Zróbmy #rozdajo

- jeden secik (trzy piny) wśród komentujących
- jeden secik wśród plusujących

Napiszcie czy i dlaczego korzystacie (albo nie, bo to nie przymus) z narzędzi od JetBrains.
Może czegoś im brakuje czego potrzebujecie? Postaram się odnieść do Waszych odpowiedzi!

Losowanie we wtorek o 21
Zielonki mają zielone światło (konta utworzone przed datą posta).

#programowanie #kotlin #jetbrains #intellij
chrzano - Nie spodziewałem się tak ciepłego przyjęcia mojego poprzedniego posta o 4 r...

źródło: IMG_9431

Pobierz
  • 173
@chrzano: mi to brakuje w intellij opcji uruchamiania testów junita z możliwością przepięcia na własny silnik junitowy. Obecnie jeśli framework ma zaimplementowany vanilla junit oraz custom junit engine to test uruchomi się dwa razy. Maven dozwala przepinanie silnika na custom i brakuje mi do pełni szczęścia tylko tego w runnerze w intellij
@chrzano: W zespole jestem tym ziomkiem co ogarnia wszystkie bajery z IJ - zawsze aktualizacje robię jak tylko się pojawią
Przy czym raz to opłaciłem rollbackiem- nie polecam w piątek popołudniu ¯\(ツ)/¯
A dlaczego - bo Eclipse ssie i to równo
@chrzano: Nie korzystam z produktów JetBrains, bo to zabloatowane powolne wielkie gówno
Już VSCode jest lepszy pod tym względem, mimo że postawiony na tych #!$%@? technologiach webowych (naprawdę trzeba się #!$%@? postarać żeby to osiągnąć)
Jedyne narzędzie warte uwagi to Android Studio, no ale tylko dlatego że jest oficjalnym IDE do tworzenia apek na Andka i w tej chwili akurat wy się tym zajmujecie, więc praktycznie monopol
Nie pozdrawiam
@chrzano: Ja z kolei nie mogę się wyrwać z pato-firmy jak "programista". Za marne grosze "programuję" a raczej naprawiam błędy w nagannej strukturze programu. Powodem braku zmiany są: depresja, obawa przed sztuczną, fanatyczną atmosferą programistów, AI i kończący się rynek programistów oraz ogromne wymagania na junior programistę. I tak kulam się z wypłatą na poziomie pracownika sklepu.
@chrzano: Korzystam w dużej mierze z CLion do embedded i jestem bardzo zadowolony z rozwoju środowiska, używam też PyCharm i tutaj z kolei nie potrafię znaleźć odpowiedzi na pytanie, kto tam w JetBrains wpadł na pomysł, żeby w wersji profesjonalnej wykresy z matplotlib domyślnie odpalały się w jakimś zintegrowanym oknie, zamiast w oddzielnym, dedykowanym oknie, tak jak się to dzieje w edycji Community ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@chrzano korzystam z Resharpera od mniej więcej 3 lat, ale od dwóch lat moim głównym narzędziem jest dotTrace i dotMemory. Jedyna rzecz jakiej mi brakuje na ten moment to łatwiejszego dostępu przez API, bo czasem w testach wydajnosciowych dobrze by było zapinać od razu dotTrace i robić automatycznie snapshoty :)
@chrzano: cudowne ( )
Chciałbym najbardziej ta z ij. Jeśli wygram, keczup ową i z odrzutowego mózgu podaruje rodzinie i znajomym bez chorych curek.
A z Intellij korzystam bo jest wygodny, cudownie pracuje się na nim z Java/angularem i od niedawna pythonem. Działa płynnie i nie jest wymagająca. No i ma ładne logo ¯\(ツ)/¯
@chrzano używam webstorma bo vsc średnio sobie radził z zależnościami, kolorowaniem składni, indeksowaniem projektów itp, ale za to raider się strasznie bugował w drugim tygodniu użytkowania i zostałem na vs
@chrzano: kiedyś często korzystałem z IntelliJ IDEA (ofc. ultimate za darmo za status studenta ( ͡° ͜ʖ ͡°)), teraz z racji przejścia na mobile moim głównym IDE jest Android Studio. Bardzo lubię w nich pracować ze względu na wsparcie kotlina, pluginy no i najważniejsze programowanie jest dużo łatwiejsze, choć czasem trzeba się zaopatrzyć w większą ilość ramu xd btw. fajny ten nowy UI ( ʖ
@chrzano: korzystam mniej więcej w sumie odkąd istnieje PyCharm, ale weź tam napisz gdzie trzeba żebyście dodali wsparcie dla Elixira chociaż do Fleeta, jak nie dedykowane IDE do języków funkcyjnych!