Wpis z mikrobloga

10 lat temu upadłem na lodowisku na nadgarstek - pojechałem na SOR powiedzieli, że nie jest złamana i przykładać Altacet. Przez te 10 lat nie miałem pełnego zakresu ruchu, ale mogłem ćwiczyć na siłowni, grać w tenisa itp.
W sobotę znowu upadłem na te rękę znowu na lodowisku. Teraz na RTG mam w opisie: możliwe złamanie kości łódeczkowatej. W piątek wizyta u ortopedy. Miał ktoś może podobna sytuację? Jakieś rady. Podejrzewam, że 10 lat temu mogła być złamana ta kość...
Dodam, że teraz opuchlizna ładnie schodzi i powoli zaczynam ruszać ręką.
#medycyna #zdrowie #sport #rtg #ortopedia #lekarz #szpital
  • 9
  • Odpowiedz
@enjoy10: Paskudnie się to goi. Jeżeli jest pęknięta najlepiej usztywnić nadgarstek. Ja po błędnej diagnozie miałem źle zrośniętą kość i musiałem mieć ponownie łamaną wraz z przeszczepem swojej kości biodrowej w miejsce ubytku. W każdym razem nie bagatelizuj tego. Brak pełnego zakresu ruchu to nie problem, ale ciągły ból ręki już tak.
  • Odpowiedz
  • 0
@Alex_Mor: tylko tak się zastanawiam co w tej sytuacji może mi zrobić ortopeda w piątek? Chyba, że pójdę tylko po to, żeby pójść. Gipsu nie chcę, zresztą chyba nie ma potrzeby i za dwa tygodnie max. Chciałbym wrócić do pracy
  • Odpowiedz
@enjoy10: najlepiej to zrobić rtg jeszcze raz do weryfikacji co tam się zadziało. Ja miałem robione z tego co pamiętam z 3 różnych kątów i dopiero na tym pod lekkim skosem było widoczne pęknięcie. Jak dla mnie powinien zlecić takie badanie.bo bez tego to wróżenie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Alex_Mor: okej, najwyżej poproszę o skierowanie na tomograf. Tyle, że chodzi mi bardziej o to, że nawet jak będę wiedział czy tam było złamanie, pęknięcie, źle zrośnięte to już chyba w tej sytuacji teraz nic nie zmienia?
Bardziej chyba trzeba się skupić na jakichś ćwiczeniach rehabilitacyjnych.
  • Odpowiedz
@enjoy10: Z tego co pamiętam co lekarz prywatnie mi tłumaczył to ta kość słabo się zrasta. Bywa tak że nie zrasta się i w cześć kości może wdać się martwica. Ewentualnie krzywo się zrośnie i będzie ciągle boleć. Jeżeli jest to nowe złamanie to dopilnuj, żeby Ci unieruchomili te rękę, bo przy zaniedbaniu lub trafieniu na konowała będziesz jak ja przechodzić jakieś niepotrzebne operacje. A tak to gips i powinno obyć
  • Odpowiedz
@enjoy10: Jak masz nowe pęknięcie to nie wykonuj żadnych ćwiczeń. Ja przez takie porady doprowadziłem do krzywego zrostu. Stare może samo się zagoiło. Nie wiadomo jak to nowe. W każdym razie chciałem Ci naświetlić sytuację jak ta mała kostka potrafi naprawdę sprawić wiele bólu. A zaczęło się od pęknięcia ledwo widocznego i trafienia na złego lekarza.
  • Odpowiedz
  • 0
@Alex_Mor: okej, dzięki, ja tez zrobiłem głupio, bo od razu po upadku próbowałem to rozruszać. Teraz mam zawinięte w bandażu, myślę, że do piątku zejdzie opuchlizna i będę mógł ruszać spokojnie, także może obędzie się bez gipsu.
Mówiłem o ćwiczeniach bardziej po zejściu opuchlizny.
  • Odpowiedz
  • 1
@Alex_Mor: dzięki, tak czy siak trzeba będzie o to zadbać. Kupiłem opaskę magnetyczna rozgrzewającą plus opaskę stabilizującą. Do tego zamówię maść z zywokostem - ponoć dobrze działa i granulki antica
  • Odpowiedz