Wpis z mikrobloga

Czy podłączając grzejnik z jednego boku (powiedzmy z lewego) mogę zainstalować głowicę termostatyczną na drugim boku grzejnika jak na obrazku?
Średnio mogę instalować na łączeniu rury z grzejnikiem, bo nie może wystawać bardziej niż sam grzejnik (będzie mi haczyć szafka).
#hydraulika #grzejnik
Sekk - Czy podłączając grzejnik z jednego boku (powiedzmy z lewego) mogę zainstalować...

źródło: maxresdefault

Pobierz
  • 7
@Sekk: tak podłączysz głowicę tylko w grzejniku z dolnym zasilaniem. Możesz przecież ustawić zawór tak, żeby głowica była pionowo w górę i też będzie działała. Będzie lekko zaniżać temperaturę względem poziomego ułożenia, ale samo działanie nic się nie zmieni.
Czy podłączając grzejnik z jednego boku (powiedzmy z lewego) mogę zainstalować głowicę termostatyczną na drugim boku grzejnika jak na obrazku?


@Sekk: Jak to ma działać, skoro głowica reguluje przepływem wody zasilającej grzejnik?
Jak to ma działać, skoro głowica reguluje przepływem wody zasilającej grzejnik?


@motonita: Op chciałby grzejnik z rurą w środku idącą w poprzek - od wejścia, do miejsca na zawór (po drugiej stronie grzejnika) i dalej do płaszcza. Ale takich chyba nie ma - ja nigdy nie widziałem (przy zasilaniu bocznym)
@Podstepny_Wez: Chyba przy zasilaniu dolnym miało być, nie przyglądałem się nigdy tym grzejnikom z zasilaniem dolnym, ale ten ze zdjęcia ma ewidentnie konieczność montażu głowicy po prawej stronie. Też wątpię by producent ciągnął rurkę środkiem i dodatkowo zużywał na to stal, zmniejszał przepływ powietrza itd.
@motonita: Właśnie bocznym, bo przy dolnym to każdy tak ma - inaczej zawór byłby przy podłodze :)
Op by chciał, żeby ta rura w środku leciała w poprzek od wejścia (powiedzmy po lewej stronie grzejnika) do zaworu po prawej stronie. I ja takich nigdy nie widziałem.
Jakby się chuop uparł i miał migomat albo tiga, to by - od biedy - dało radę taki grzejnik zasilany od spodu przerobić w ten
@Podstepny_Wez: Ja bym nie kombinował ze spawaniem grzejnika, zalanie domu to nic fajnego, zalanie mieszkania jest jeszcze gorsze, bo można komuś szkód narobić i trzeba później wszystko pokryć. Grzejnik, który op pokazał ma zasilanie dolne, a co do grzejników zasilanych od boku, to nieraz się zdarzy, że ktoś da zasilanie i powrót z tej samej strony, ale wtedy sprawność może być gorsza.