Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #chwalesie #sff nic specjalnego, taki tam średniopółkowy/budżetowy build, fotka zrobiona przy okazji instalacji karty WIFI:
* obudowa: ITEK Evoke, właściwie klon SAMA IM01 (znana również jako Inter-tech IM-1, Krux Naos) fajna kompaktowa obudowa 22L, mieszcząca bez problemów płytę mATX i zasilacz ATX, wrzuciłem tam bebechy z dotychczasowej 30L obudowy, podobna do NR200P tylko odrobinkę większa i nie trzeba płacić podatku ITX:)
* procesor: Ryzen 5 5600X,
* mobo: ASUS PRIME B450M-K II, najtańsza płyta AM4 nie będąca asrockiem czy biostarem, musiałem zmienić z ASRocka B450M-HDV R4.0 bo miała (znane) problemy z tym prockiem,
* grafa: RX6600 od XFX, teraz bym kupił innej firmy, ta ma problem z chłodzeniem mimo dodatkowo wiejących na nią wentyli, przepastuję po gwarancji
* zasilacz: Thermaltake Smart BM2 - fajny półmodularny zasilacz, aczkolwiek wiatrak mnie wkurza i planuję zmieniać, a jak już zmieniać to na SFX z regulacją obrotów wiatraka i pełną modularnością, w chwili obecnej to poza moim budżetem
* cooler: Spartan 4 MAX - robi robotę, w idlu wiatrak od zasilacza jest głośniejszy, w grach jest zagłuszony przez GPU
* wiatraki: Arctic P12, bardzo dobre ciche wiatraki, porównywalne z Noctua, tylko o wiele tańsze, dodatkowym bonusem jest możliwość połączenia w łańcuszek:)
Za storydż robią 1TB Crucial P1 tu niewidoczny, przykryty GPU i 1TB WD Red wciśnięty między frontowy panel a zasilacz. Nóżki wydrukowane w 3d, znalazłem gdzieś projekt, lepsze niż oryginalne. Sprawne oko zauważy, że są "na górze" obudowy, a to dlatego, że umożliwia ona odwrócenie całego układu, panele górny i dolny są ze sobą zamienne, panel I/O ("przedni") z włącznikami jest na górnej krawędzi przedniej klapy, którą też się da zamontować odwrotnie.
maniel - #pcmasterrace #chwalesie #sff nic specjalnego, taki tam średniopółkowy/budże...

źródło: IMG20240122190417

Pobierz