Wpis z mikrobloga

Hej, jestem już po 4 cyklu izotekiem. Nie jestem w stanie dokładnie określić ile trwał każdy, ale mniej więcej po 3-5 miesięcy. Wiek 26 lat, waga 80 kg. Dawka jaką przyjmowałem to 30mg. Co ważne, było to też w różnych odstępach czasu. Ostatni cykl skończyłem rok temu i teraz nastąpił lekki nawrót. Pytanie z mojej strony: czy lek ten można brać co jakiś czas bez obaw na skutki uboczne? Czy są jednak pewne ograniczenia co do łącznej ilości izotretynoiny dostarczonej do organizmu kiedykolwiek wcześniej?

#izotek #dermatologia #medycyna #tradzik #zdrowie #kosmetyki #rozowepaski #niebieskiepaski #pytanie
  • 6
Odpowiedź na twoje pytanie częściowo jest w chplu. W wyniku metabolizmu leku powstaje kilka metabolitów. Niektóre z nich mają dłuższe czasu półtrwania i może dochodzić do ucha akumulacji w organizmie. Niestety nie jesy napisane jak długo ta akumulacja trwa. Są to substancje rozpuszczalne w tłuszczach prawdopodobnie więc ich akumulacja może być silniejsza. Całe życie nie powinno się jechać na izoteku. Spróbuj porozmawiać z lekarzem o tym